VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - 13 listopada 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 10:11
 
Wszyscy Święci w Czarnkowie - I KOROWÓD ŚWIĘTYCH Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada jest ukazaniem tajemnicy obcowania, czyli łączności nas, żyjących, z tymi, którzy dostąpili już zbawienia. Jest to czas radości i myślenia o śmierci w  erspektywie nieba.

    W Wigilię tej Uroczystości, 31 października, w alternatywie dla Halloween, odbył się w naszym mieście I Korowód Świętych. Wyruszył on z parafii pw. św. Marii Magdaleny i przeszedł ulicami miasta do Parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 17:00 dzieci, młodzież i dorośli ze śpiewem i modlitwą na ustach wyruszyli w barwnym korowodzie. Wielu świętych towarzyszyło nam podczas tej drogi: św. Franciszek, św. Teresa z Kalkuty, św. Mikołaj, św. Marcin, św. Michał Archanioł, św. Antoni i wielu innych, zaś porządku strzegli Aniołowie Stróżowie. Wśród wszystkich świętych na wyróżnienie zasługują św. Faustyna Kowalska, bł. Michał Sopoćko i św. Jan Paweł II – patroni korowodu, w których wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum. Życiorysy tych świętych prezentowane były uczestnikom korowodu podczas drogi. Nie brakowo również radosnego śpiewu i modlitwy. Korowód zakończył się strawą duchową – uroczystą Mszą świętą, podczas której dzieci poczuły się jak w niebie, oraz cielesną – Balem Wszystkich Świętych.

  Z tego miejsca serdeczne podziękowania składam Duszpasterzom obu parafii, katechetom Szkoły Podstawowej nr 1, pani Iwonie i Bogdanowi Magdziarzom za pomoc w organizacji i wsparcie, Komendzie Powiatowej Policji za pomoc w przeprowadzeniu Korowodu oraz dzieciom i ich rodzicom za liczny udział i piękne świadectwo wiary.

Galeria zdjęć>

Joanna Nowicka

Poprawiony: sobota, 05 listopada 2016 21:52
 
List Pasterski Drukuj
Wpisany przez Administrator   

List pasterski Arcybiskupa Poznańskiego

w sprawie procesu beatyfikacyjnego

ks. Stanisława Streicha

na niedzielę 6 listopada 2016 r

Umiłowani Archidiecezjanie!

Wzorem lat ubiegłych pierwsza niedziela po Uroczystości Wszystkich Świętych jest obchodzona w Archidiecezji Poznańskiej jako dzień modlitw o beatyfikację i kanonizację kandydatów na ołtarze. Przy tej okazji prezentujemy wspaniałe postacie wiernych Archidiecezji będące przykładem głębokiej wiary i wcielania w życie Ewangelii.

W minionym roku postąpiły znacznie naprzód dwa spośród prowadzonych przez Archidiecezję procesów beatyfikacyjnych. Zakończyliśmy na szczeblu diecezjalnym proces ks. Aleksandra Woźnego, który – po określonych prawem kanonicznym procedurach – przeszedł w fazę rzymską, oraz przygotowujemy się do przeprowadzenia tzw. recognitio czyli rozpoznania doczesnych szczątków sługi Bożego, księdza Woźnego. Zainaugurowaliśmy również – na poziomie diecezjalnym – proces doktora Kazimierza Hołogi z Nowego Tomyśla. Obecnie zaś prowadzimy starania zmierzające do zapoczątkowania procesu księdza Stanisława Streicha, męczennika, którego postać chcemy dzisiaj przedstawić.

Więcej…
 
Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween” Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragniemy przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.


       Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego, w dokumentach Stolicy Apostolskiej i Konferencji Episkopatów oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.


       Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Życzymy owocnych przeżyć Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Duszpasterze

 
List Pasterski nt. Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

 

List pasterski Konferencji Episkopatu Polski 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!


W dzisiejszej Ewangelii wybrzmiało ważne pytanie Pana Jezusa o naszą wiarę: „Czy (…) Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (Łk 18,8). Bez wiary, jak zaznacza autor Listu do Hebrajczyków, „nie można podobać się Bogu” (11,6). Wcześniej usłyszeliśmy, że inaczej niż niesprawiedliwy sędzia z przypowieści, Pan Bóg bez ociągania bierze w obronę tych, którzy dniem i nocą do Niego wołają. Ma więc sens nasza wytrwała modlitwa. Trzeba więc o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i poprzedzające je Dni Misyjne w diecezjach pokazały, że dzieje się wówczas zbawienie, doświadczamy obecności i bliskości Boga.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 09:53
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 22

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu973
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3953
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347479

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości