Rekolekcje Ruah 9.10.2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

"Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia” Łk 15,7

Duch wieje kędy chce i kiedy chce. Nie możemy zaplanować jego działania. Jedyne, na co mamy wpływ, to otwarcie serca na ten delikatny powiew. Ruah – to Duch Święty. Jego tchnienie, moc przemiany, miłość Boga Ojca. Nasza wspólnota, Przymierze Miłosierdzia, zorganizowała 9. października warsztaty Ruah, na które przybyło sześć osób! Z radością powitaliśmy każdego. Był to czas niecodzienny i bardzo intymny. Nigdy nie mieliśmy okazji, być tak blisko z uczestnikami. Nigdy nie usłyszeliśmy 100% zwrotów w postaci świadectw uczestników. Nigdy też nie siedzieliśmy przy jednym stole, jak wielka rodzina, z Maryją. Tym razem tak właśnie się stało. Bóg pokazał zarówno uczestnikom jak i prowadzącym, że cieszy się z każdej zaginionej owcy, że nie musimy czekać na tłumy, by poprowadzić warsztaty, że On pociąga więzami miłości i przemienia serca tu i teraz „nawet” garstki uczestników.

Bogu niech będą dzięki za tę obfitość łask i przemianę serc.

Jesteśmy razem w sercu Boga!

AN

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 00:10
 
Wielka Pokuta Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W najbliższą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się ogólnopolski dzień pokuty pod przewodnictwem Ks. Abpa Gądeckiego. Nie wszyscy mogą udać się do Częstochowy, dlatego włączając się w to dzieło zapraszamy wszystkich, którzy mają świadomość konieczności pokuty, na czuwanie pokutne, które odbędzie się w sobotę, 15 października po wieczornej Mszy Św. jest to jednocześnie w  naszej parafii dzień Nieustającego Różańca.

 

 
Dzień Dziecka Utraconego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Sytuacja kiedy rodzice odprowadzają w pogrzebowym kondukcie dziecko, jest dla nich szczególnym doświadczeniem. Bez względu na to czy to było małe dziecko, nastolatek, dorosły czy też dziecko, kóre zmarło jeszcze przed narodzeniem - osieroceni rodzice borykają się z poczuciem wielkiej przegranej i straty, z którą bardzo długo nie będą potrafili się pogodzić.

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony 15 października, ma nam przypomnieć, że najlepszym wsparciem dla rodziców pogrążonych w żałobie po stracie dziecka, jest nasza modlitwa.

Msza Św. z modlitwą w intencji rodziców, którzy utracili dzieci, odbędzie się w sobotę 15.10.2016 o 1830 w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Poprawiony: sobota, 08 października 2016 23:23
 
Dzień skupienia GRUPY 12 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dzień skupienia Grupy 12 Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę.

Program:

Piątek 14.10.2016

19:00 Rozpoczęcie, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, wielbienie

20:30 Wspólna kawa

Sobota 15.10.2016

9:00 Konferencja

9:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

10:15 Jak dziś żyje we mnie duch pielgrzyma? Wierność Chrystusowi w codzienności – okazja do świadectwa i wzajemnego ubogacenia

11:00 EUCHARYSTIA

11:45 Wspólna kawa, podsumowanie i zakończenie

 
Uzdrowić uschłą rękę Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Ojciec Antonello Cadeddu jest misjonarzem, jednym z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która jest obecna również w Czarnkowie. Na zaproszenie księdza proboszcza, Krzysztofa Sobkowiaka, ojciec Antonello w dniach 16-18 września głosił rekolekcje w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Pierwszy dzień był zarezerwowany dla kapłanów, kolejne dwa obfitowały w katechezy, modlitwy i msze dla mieszkańców miasta i wszystkich gości spoza niego.

    Swoje nauczanie ojciec opierał o Słowo Boże. Szczególnie o fragmenty ewangelii mówiące o cudach i uzdrowieniach dokonywanych przez Jezusa. Jednym z nich było uzdrowienie chorego z uschłą ręką – Mk 3,1-6. Jezus uleczył go w szabat, dzień święty dla Żydów, obwarowany wieloma przepisami – co wolno czynić, a czego nie. Jezus leczy chorą rękę. Ta ręka symbolizuje uschnięte, zniszczone relacje, ból, odrzucenie, wszystko co oddziela od drugiego człowieka i od siebie samego. Jezus uzdrawia rękę, aby człowiek mógł się zatroszczyć – o drugą osobę, o otoczenie i o samego siebie. Jezus czyni w szabat coś dobrego, ocala życie, przywraca je i daje szczęście. Bo człowiek realizuje się w pełni w relacji z drugim człowiekiem.

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:17
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 21

Słowo na dziś

«Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na maj:

Za dzieci komunijne i ich rodziny; o umocnienie w  nich wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj197
mod_vvisit_counterW tygodniu855
mod_vvisit_counterTydzień temu1170
mod_vvisit_counterW miesiącu4181
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7634
mod_vvisit_counterRazem342444

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości