Wymienianki Drukuj
Wpisany przez Administrator   
alt

 

Wymienianki – tradycyjna modlitwa za zmarłych:

  • Jednorazowe – za dobrowolną ofiarą, można składać na składkę; do skarbony w kaplicy św. Antoniego; w zakrystii lub biurze parafialnym – modlimy się od 03.11.2016 o godzinie 1800.

  • Roczne (w każdy drugi piątek miesiąca różaniec i Msza św. za zmarłych) można zgłaszać w biurze parafialnym.

 
Ewangelizacja uliczna Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”( Mt 5, 13-16)

Fragment Ewangelii wg św. Mateusza towarzyszył nam podczas sobotniego spotkania formacyjnego z misjonarzami. Rozważanie Bożego Słowa, wspólna modlitwa, uwielbienie Boga i Eucharystia miały na celu przygotować nas do wieczornej ewangelizacji. Po Mszy św. z Jezusem eucharystycznym, ze śpiewem na ustach i wiarą w sercu wyruszyliśmy ulicami Czarnkowa, modląc się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszego miasta. Częścią wieczornej ewangelizacji były również rozmowy z przechodniami i  achęta do udziału w niedzielnych rekolekcjach.

W czasach, kiedy ludzie ze swojego życia czynią „kanapę”, kiedy pogrążają się w zgorzknieniu, kiedy bardziej dostrzegają bezsens niż sens życia, Jezus zaprasza nas do głoszenia Dobrej Nowiny, której On sam jest źródłem…  Wierzymy, że mocą Ducha Świętego Bóg przemieni oblicze naszego miasta.

 
Rekolekcje Ruah 9.10.2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

"Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia” Łk 15,7

Duch wieje kędy chce i kiedy chce. Nie możemy zaplanować jego działania. Jedyne, na co mamy wpływ, to otwarcie serca na ten delikatny powiew. Ruah – to Duch Święty. Jego tchnienie, moc przemiany, miłość Boga Ojca. Nasza wspólnota, Przymierze Miłosierdzia, zorganizowała 9. października warsztaty Ruah, na które przybyło sześć osób! Z radością powitaliśmy każdego. Był to czas niecodzienny i bardzo intymny. Nigdy nie mieliśmy okazji, być tak blisko z uczestnikami. Nigdy nie usłyszeliśmy 100% zwrotów w postaci świadectw uczestników. Nigdy też nie siedzieliśmy przy jednym stole, jak wielka rodzina, z Maryją. Tym razem tak właśnie się stało. Bóg pokazał zarówno uczestnikom jak i prowadzącym, że cieszy się z każdej zaginionej owcy, że nie musimy czekać na tłumy, by poprowadzić warsztaty, że On pociąga więzami miłości i przemienia serca tu i teraz „nawet” garstki uczestników.

Bogu niech będą dzięki za tę obfitość łask i przemianę serc.

Jesteśmy razem w sercu Boga!

AN

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 00:10
 
Wielka Pokuta Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W najbliższą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się ogólnopolski dzień pokuty pod przewodnictwem Ks. Abpa Gądeckiego. Nie wszyscy mogą udać się do Częstochowy, dlatego włączając się w to dzieło zapraszamy wszystkich, którzy mają świadomość konieczności pokuty, na czuwanie pokutne, które odbędzie się w sobotę, 15 października po wieczornej Mszy Św. jest to jednocześnie w  naszej parafii dzień Nieustającego Różańca.

 

 
Dzień Dziecka Utraconego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Sytuacja kiedy rodzice odprowadzają w pogrzebowym kondukcie dziecko, jest dla nich szczególnym doświadczeniem. Bez względu na to czy to było małe dziecko, nastolatek, dorosły czy też dziecko, kóre zmarło jeszcze przed narodzeniem - osieroceni rodzice borykają się z poczuciem wielkiej przegranej i straty, z którą bardzo długo nie będą potrafili się pogodzić.

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony 15 października, ma nam przypomnieć, że najlepszym wsparciem dla rodziców pogrążonych w żałobie po stracie dziecka, jest nasza modlitwa.

Msza Św. z modlitwą w intencji rodziców, którzy utracili dzieci, odbędzie się w sobotę 15.10.2016 o 1830 w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Poprawiony: sobota, 08 października 2016 23:23
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 22

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu973
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3953
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347479

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości