Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween” Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragniemy przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.


       Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego, w dokumentach Stolicy Apostolskiej i Konferencji Episkopatów oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.


       Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Życzymy owocnych przeżyć Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Duszpasterze

 
List Pasterski nt. Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

 

List pasterski Konferencji Episkopatu Polski 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!


W dzisiejszej Ewangelii wybrzmiało ważne pytanie Pana Jezusa o naszą wiarę: „Czy (…) Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (Łk 18,8). Bez wiary, jak zaznacza autor Listu do Hebrajczyków, „nie można podobać się Bogu” (11,6). Wcześniej usłyszeliśmy, że inaczej niż niesprawiedliwy sędzia z przypowieści, Pan Bóg bez ociągania bierze w obronę tych, którzy dniem i nocą do Niego wołają. Ma więc sens nasza wytrwała modlitwa. Trzeba więc o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i poprzedzające je Dni Misyjne w diecezjach pokazały, że dzieje się wówczas zbawienie, doświadczamy obecności i bliskości Boga.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 09:53
Więcej…
 
Wymienianki Drukuj
Wpisany przez Administrator   
alt

 

Wymienianki – tradycyjna modlitwa za zmarłych:

  • Jednorazowe – za dobrowolną ofiarą, można składać na składkę; do skarbony w kaplicy św. Antoniego; w zakrystii lub biurze parafialnym – modlimy się od 03.11.2016 o godzinie 1800.

  • Roczne (w każdy drugi piątek miesiąca różaniec i Msza św. za zmarłych) można zgłaszać w biurze parafialnym.

 
Ewangelizacja uliczna Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”( Mt 5, 13-16)

Fragment Ewangelii wg św. Mateusza towarzyszył nam podczas sobotniego spotkania formacyjnego z misjonarzami. Rozważanie Bożego Słowa, wspólna modlitwa, uwielbienie Boga i Eucharystia miały na celu przygotować nas do wieczornej ewangelizacji. Po Mszy św. z Jezusem eucharystycznym, ze śpiewem na ustach i wiarą w sercu wyruszyliśmy ulicami Czarnkowa, modląc się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszego miasta. Częścią wieczornej ewangelizacji były również rozmowy z przechodniami i  achęta do udziału w niedzielnych rekolekcjach.

W czasach, kiedy ludzie ze swojego życia czynią „kanapę”, kiedy pogrążają się w zgorzknieniu, kiedy bardziej dostrzegają bezsens niż sens życia, Jezus zaprasza nas do głoszenia Dobrej Nowiny, której On sam jest źródłem…  Wierzymy, że mocą Ducha Świętego Bóg przemieni oblicze naszego miasta.

 
Rekolekcje Ruah 9.10.2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

"Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia” Łk 15,7

Duch wieje kędy chce i kiedy chce. Nie możemy zaplanować jego działania. Jedyne, na co mamy wpływ, to otwarcie serca na ten delikatny powiew. Ruah – to Duch Święty. Jego tchnienie, moc przemiany, miłość Boga Ojca. Nasza wspólnota, Przymierze Miłosierdzia, zorganizowała 9. października warsztaty Ruah, na które przybyło sześć osób! Z radością powitaliśmy każdego. Był to czas niecodzienny i bardzo intymny. Nigdy nie mieliśmy okazji, być tak blisko z uczestnikami. Nigdy nie usłyszeliśmy 100% zwrotów w postaci świadectw uczestników. Nigdy też nie siedzieliśmy przy jednym stole, jak wielka rodzina, z Maryją. Tym razem tak właśnie się stało. Bóg pokazał zarówno uczestnikom jak i prowadzącym, że cieszy się z każdej zaginionej owcy, że nie musimy czekać na tłumy, by poprowadzić warsztaty, że On pociąga więzami miłości i przemienia serca tu i teraz „nawet” garstki uczestników.

Bogu niech będą dzięki za tę obfitość łask i przemianę serc.

Jesteśmy razem w sercu Boga!

AN

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 00:10
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 23

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na lipiec:

Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj73
mod_vvisit_counterWczoraj191
mod_vvisit_counterW tygodniu264
mod_vvisit_counterTydzień temu988
mod_vvisit_counterW miesiącu3299
mod_vvisit_counterMiesiąc temu4735
mod_vvisit_counterRazem351560

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości