Pielgrzymka do Królowej Rodzin Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Początek roku szkolnego i formacyjnego w naszym dekanacie kojarzy się chyba wszystkim również z Uroczystościami Odpustowymi w Sanktuarium w Lubaszu. W tym roku, jak zwykle z pieśnią na ustach, pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Lubaskiej - Królowej Rodzin.

    9 września w piątek, do Lubasza wędrowała młodzież i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, pod przewodnictwem ks. Huberta Ciachowskiego i ks. Adriana Urbaniaka. Liturgię sprawował ks. biskup Damian Bryl. W słowie do młodzieży ks. biskup zwrócił uwagę na glęboką wymowę imienia Emmanuel. Podkreślał, że Bóg chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia, chce być blisko, ponieważ jest "Bogiem z nami". Zachęcał młodzież do ciągłego odnawiania i budowania osobistej więzi z Bogiem i przekonywał o łaskach płynących w wyniku podejmowania tego trudu.

    W niedzielę 11 września ks. dziekan Krzysztof Sobkowiak poprowadził pielgrzymkę rodzin z parafii czarnkowskich oraz Romanowa. Uroczystą sumę odpustową sprawował ks. Paweł Morasz - proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Oddając cześć Królowej Rodzin, w naszych modlitwach powierzyliśmy Panu Bogu, przez ręce Matki, która wszystko rozumie - kolejny rok - wszystkie troski i radości, naszą teraźniejszość i przyszłość.

Dziękując za owoce duchowe obydwu pielgrzymek, mówimy - do zobaczenia za rok!

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 23:39
 
Wakacje z Bogiem na Mazurach Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    W dniach 8-12 sierpnia dzieci naszej parafii uczestniczyły kolejny raz w "Wakacjach z Bogiem". Tym razem odwiedziliśmy Żabinkę niedaleko Giżycka. Oprócz podziwiania pięknych mazurskich jezior, dzieci miały okazję przeżyć wyjątkowe lekcje historii, zwiedzając twierdzę Boyen, a także Wilczy Szaniec - słynną kwaterę Hitlera. Codzienna Msza Św., modlitwa poranna i wieczorna były obowiązkowymi punktami dnia. Dzieci mogły w ten sposób pogłębiać swoją relację z Bogiem oraz budować relacje kolezeńskie. Szczególnym przeżyciem było uczestnictwo w sumie odpustowej w Sanktuarium w Św. Lipce oraz wysłuchanie fragmentów koncertu organowego oraz historii sanktuarium.

    Nie zabrakło też - rejsu statkiem po jeziorze Niegocin i wizyty w Mazurolandii -parku rozrywki. W czasie podróży autokarem ks. Piotr zapoznał dzieci z mazurskimi legendami- o pięknej Galindzie i żabce, a także o św. Brunonie, Gephardensie i dziewięcioraczkach. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Toruń, zdążyliśmy pstryknąć ostatnie zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem i zaopatrzeni w toruńskie pierniki wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Dożynki 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dziękujemy Bogu za tegoroczne plony!

 
Goście z Madagaskaru Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Jedno z tegorocznych najważniejszych wydarzeń w Polsce, Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych ludzi z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie, Częstochowie i wielu innych polskich miejscowościach, dobiegło końca. Do Czarnkowa młodzi pielgrzymi z Madagaskaru przybyli w deszczowy piątek 8.08.2016r. Swoim śpiewem rozchmurzyli niebo i zachwycili serca uczestników Mszy Św. w parafii pw. św. Marii Magdaleny, którzy po Eucharystii (podczas której czytania były w 2 językach) zabrali ich do swoich domów. Tam, wśród rodzin, goście przebywali kolejne 3 doby. Sobotnie przedpołudnie spędzili na zwiedzaniu miasta lub zakupach. Po obiedzie rozpoczęli ewangelizację na Placu Wolności, śpiewając i modląc się. Po przerwie kawowej zaplanowano dla nich na płycie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 mecz piłki nożnej Czarnków – Madagaskar, który zakończył się wynikiem 5-2.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:49
Więcej…
 
Muzyczna radość Dobrej Nowiny Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Muzyka gospel (gospels) ma swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jest to muzyka chrześcijańska, sakralna. Nazwa wywodzi się z języka staroangielskiego – od słów god spell – i oznacza dobrą nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Mieszkańcy Czarnkowa i okolic mieli możliwość wziąć udział w niemałym przedsięwzięciu, mającym przybliżyć tę muzykę i pozwalającym stać się jej wykonawcą.

    W dniach 21-22. lipca sala kameralna Miejskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała muzyczną radością. Muzycy z zespołu Gospel Joy poprowadzili warsztaty dla niemal sześćdziesięciu chętnych, chcących przez muzykę głosić zbawienie w Jezusie. Uczestnikami byli członkowie wspólnot parafialnych (i nie tylko), dorośli, młodzież oraz dzieci, zdobywający nowe umiejętności wokalne oraz doskonalący już posiadane. Niesamowite było widzieć, jak bez względu na wiek, z ogromną radością i zaangażowaniem stają na scenie czarnkowskiego rynku i śpiewają przygotowane utwory, uwielbiając Boga.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:47
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 21

Słowo na dziś

«Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na maj:

Za dzieci komunijne i ich rodziny; o umocnienie w  nich wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj197
mod_vvisit_counterW tygodniu855
mod_vvisit_counterTydzień temu1170
mod_vvisit_counterW miesiącu4181
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7634
mod_vvisit_counterRazem342444

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości