Wielka Pokuta Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W najbliższą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się ogólnopolski dzień pokuty pod przewodnictwem Ks. Abpa Gądeckiego. Nie wszyscy mogą udać się do Częstochowy, dlatego włączając się w to dzieło zapraszamy wszystkich, którzy mają świadomość konieczności pokuty, na czuwanie pokutne, które odbędzie się w sobotę, 15 października po wieczornej Mszy Św. jest to jednocześnie w  naszej parafii dzień Nieustającego Różańca.

 

 
Dzień Dziecka Utraconego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Sytuacja kiedy rodzice odprowadzają w pogrzebowym kondukcie dziecko, jest dla nich szczególnym doświadczeniem. Bez względu na to czy to było małe dziecko, nastolatek, dorosły czy też dziecko, kóre zmarło jeszcze przed narodzeniem - osieroceni rodzice borykają się z poczuciem wielkiej przegranej i straty, z którą bardzo długo nie będą potrafili się pogodzić.

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony 15 października, ma nam przypomnieć, że najlepszym wsparciem dla rodziców pogrążonych w żałobie po stracie dziecka, jest nasza modlitwa.

Msza Św. z modlitwą w intencji rodziców, którzy utracili dzieci, odbędzie się w sobotę 15.10.2016 o 1830 w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Poprawiony: sobota, 08 października 2016 23:23
 
Dzień skupienia GRUPY 12 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dzień skupienia Grupy 12 Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę.

Program:

Piątek 14.10.2016

19:00 Rozpoczęcie, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, wielbienie

20:30 Wspólna kawa

Sobota 15.10.2016

9:00 Konferencja

9:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

10:15 Jak dziś żyje we mnie duch pielgrzyma? Wierność Chrystusowi w codzienności – okazja do świadectwa i wzajemnego ubogacenia

11:00 EUCHARYSTIA

11:45 Wspólna kawa, podsumowanie i zakończenie

 
Uzdrowić uschłą rękę Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Ojciec Antonello Cadeddu jest misjonarzem, jednym z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która jest obecna również w Czarnkowie. Na zaproszenie księdza proboszcza, Krzysztofa Sobkowiaka, ojciec Antonello w dniach 16-18 września głosił rekolekcje w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Pierwszy dzień był zarezerwowany dla kapłanów, kolejne dwa obfitowały w katechezy, modlitwy i msze dla mieszkańców miasta i wszystkich gości spoza niego.

    Swoje nauczanie ojciec opierał o Słowo Boże. Szczególnie o fragmenty ewangelii mówiące o cudach i uzdrowieniach dokonywanych przez Jezusa. Jednym z nich było uzdrowienie chorego z uschłą ręką – Mk 3,1-6. Jezus uleczył go w szabat, dzień święty dla Żydów, obwarowany wieloma przepisami – co wolno czynić, a czego nie. Jezus leczy chorą rękę. Ta ręka symbolizuje uschnięte, zniszczone relacje, ból, odrzucenie, wszystko co oddziela od drugiego człowieka i od siebie samego. Jezus uzdrawia rękę, aby człowiek mógł się zatroszczyć – o drugą osobę, o otoczenie i o samego siebie. Jezus czyni w szabat coś dobrego, ocala życie, przywraca je i daje szczęście. Bo człowiek realizuje się w pełni w relacji z drugim człowiekiem.

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:17
Więcej…
 
Pielgrzymka do Królowej Rodzin Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Początek roku szkolnego i formacyjnego w naszym dekanacie kojarzy się chyba wszystkim również z Uroczystościami Odpustowymi w Sanktuarium w Lubaszu. W tym roku, jak zwykle z pieśnią na ustach, pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Lubaskiej - Królowej Rodzin.

    9 września w piątek, do Lubasza wędrowała młodzież i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, pod przewodnictwem ks. Huberta Ciachowskiego i ks. Adriana Urbaniaka. Liturgię sprawował ks. biskup Damian Bryl. W słowie do młodzieży ks. biskup zwrócił uwagę na glęboką wymowę imienia Emmanuel. Podkreślał, że Bóg chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia, chce być blisko, ponieważ jest "Bogiem z nami". Zachęcał młodzież do ciągłego odnawiania i budowania osobistej więzi z Bogiem i przekonywał o łaskach płynących w wyniku podejmowania tego trudu.

    W niedzielę 11 września ks. dziekan Krzysztof Sobkowiak poprowadził pielgrzymkę rodzin z parafii czarnkowskich oraz Romanowa. Uroczystą sumę odpustową sprawował ks. Paweł Morasz - proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Oddając cześć Królowej Rodzin, w naszych modlitwach powierzyliśmy Panu Bogu, przez ręce Matki, która wszystko rozumie - kolejny rok - wszystkie troski i radości, naszą teraźniejszość i przyszłość.

Dziękując za owoce duchowe obydwu pielgrzymek, mówimy - do zobaczenia za rok!

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 23:39
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 23

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na lipiec:

Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj73
mod_vvisit_counterWczoraj191
mod_vvisit_counterW tygodniu264
mod_vvisit_counterTydzień temu988
mod_vvisit_counterW miesiącu3299
mod_vvisit_counterMiesiąc temu4735
mod_vvisit_counterRazem351560

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości