Dzień skupienia GRUPY 12 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dzień skupienia Grupy 12 Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę.

Program:

Piątek 14.10.2016

19:00 Rozpoczęcie, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, wielbienie

20:30 Wspólna kawa

Sobota 15.10.2016

9:00 Konferencja

9:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

10:15 Jak dziś żyje we mnie duch pielgrzyma? Wierność Chrystusowi w codzienności – okazja do świadectwa i wzajemnego ubogacenia

11:00 EUCHARYSTIA

11:45 Wspólna kawa, podsumowanie i zakończenie

 
Uzdrowić uschłą rękę Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Ojciec Antonello Cadeddu jest misjonarzem, jednym z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, która jest obecna również w Czarnkowie. Na zaproszenie księdza proboszcza, Krzysztofa Sobkowiaka, ojciec Antonello w dniach 16-18 września głosił rekolekcje w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Pierwszy dzień był zarezerwowany dla kapłanów, kolejne dwa obfitowały w katechezy, modlitwy i msze dla mieszkańców miasta i wszystkich gości spoza niego.

    Swoje nauczanie ojciec opierał o Słowo Boże. Szczególnie o fragmenty ewangelii mówiące o cudach i uzdrowieniach dokonywanych przez Jezusa. Jednym z nich było uzdrowienie chorego z uschłą ręką – Mk 3,1-6. Jezus uleczył go w szabat, dzień święty dla Żydów, obwarowany wieloma przepisami – co wolno czynić, a czego nie. Jezus leczy chorą rękę. Ta ręka symbolizuje uschnięte, zniszczone relacje, ból, odrzucenie, wszystko co oddziela od drugiego człowieka i od siebie samego. Jezus uzdrawia rękę, aby człowiek mógł się zatroszczyć – o drugą osobę, o otoczenie i o samego siebie. Jezus czyni w szabat coś dobrego, ocala życie, przywraca je i daje szczęście. Bo człowiek realizuje się w pełni w relacji z drugim człowiekiem.

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:17
Więcej…
 
Pielgrzymka do Królowej Rodzin Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Początek roku szkolnego i formacyjnego w naszym dekanacie kojarzy się chyba wszystkim również z Uroczystościami Odpustowymi w Sanktuarium w Lubaszu. W tym roku, jak zwykle z pieśnią na ustach, pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Lubaskiej - Królowej Rodzin.

    9 września w piątek, do Lubasza wędrowała młodzież i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, pod przewodnictwem ks. Huberta Ciachowskiego i ks. Adriana Urbaniaka. Liturgię sprawował ks. biskup Damian Bryl. W słowie do młodzieży ks. biskup zwrócił uwagę na glęboką wymowę imienia Emmanuel. Podkreślał, że Bóg chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia, chce być blisko, ponieważ jest "Bogiem z nami". Zachęcał młodzież do ciągłego odnawiania i budowania osobistej więzi z Bogiem i przekonywał o łaskach płynących w wyniku podejmowania tego trudu.

    W niedzielę 11 września ks. dziekan Krzysztof Sobkowiak poprowadził pielgrzymkę rodzin z parafii czarnkowskich oraz Romanowa. Uroczystą sumę odpustową sprawował ks. Paweł Morasz - proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Oddając cześć Królowej Rodzin, w naszych modlitwach powierzyliśmy Panu Bogu, przez ręce Matki, która wszystko rozumie - kolejny rok - wszystkie troski i radości, naszą teraźniejszość i przyszłość.

Dziękując za owoce duchowe obydwu pielgrzymek, mówimy - do zobaczenia za rok!

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 23:39
 
Wakacje z Bogiem na Mazurach Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    W dniach 8-12 sierpnia dzieci naszej parafii uczestniczyły kolejny raz w "Wakacjach z Bogiem". Tym razem odwiedziliśmy Żabinkę niedaleko Giżycka. Oprócz podziwiania pięknych mazurskich jezior, dzieci miały okazję przeżyć wyjątkowe lekcje historii, zwiedzając twierdzę Boyen, a także Wilczy Szaniec - słynną kwaterę Hitlera. Codzienna Msza Św., modlitwa poranna i wieczorna były obowiązkowymi punktami dnia. Dzieci mogły w ten sposób pogłębiać swoją relację z Bogiem oraz budować relacje kolezeńskie. Szczególnym przeżyciem było uczestnictwo w sumie odpustowej w Sanktuarium w Św. Lipce oraz wysłuchanie fragmentów koncertu organowego oraz historii sanktuarium.

    Nie zabrakło też - rejsu statkiem po jeziorze Niegocin i wizyty w Mazurolandii -parku rozrywki. W czasie podróży autokarem ks. Piotr zapoznał dzieci z mazurskimi legendami- o pięknej Galindzie i żabce, a także o św. Brunonie, Gephardensie i dziewięcioraczkach. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Toruń, zdążyliśmy pstryknąć ostatnie zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem i zaopatrzeni w toruńskie pierniki wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Dożynki 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dziękujemy Bogu za tegoroczne plony!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 22

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu973
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3953
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347479

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości