Wakacje z Bogiem na Mazurach Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    W dniach 8-12 sierpnia dzieci naszej parafii uczestniczyły kolejny raz w "Wakacjach z Bogiem". Tym razem odwiedziliśmy Żabinkę niedaleko Giżycka. Oprócz podziwiania pięknych mazurskich jezior, dzieci miały okazję przeżyć wyjątkowe lekcje historii, zwiedzając twierdzę Boyen, a także Wilczy Szaniec - słynną kwaterę Hitlera. Codzienna Msza Św., modlitwa poranna i wieczorna były obowiązkowymi punktami dnia. Dzieci mogły w ten sposób pogłębiać swoją relację z Bogiem oraz budować relacje kolezeńskie. Szczególnym przeżyciem było uczestnictwo w sumie odpustowej w Sanktuarium w Św. Lipce oraz wysłuchanie fragmentów koncertu organowego oraz historii sanktuarium.

    Nie zabrakło też - rejsu statkiem po jeziorze Niegocin i wizyty w Mazurolandii -parku rozrywki. W czasie podróży autokarem ks. Piotr zapoznał dzieci z mazurskimi legendami- o pięknej Galindzie i żabce, a także o św. Brunonie, Gephardensie i dziewięcioraczkach. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Toruń, zdążyliśmy pstryknąć ostatnie zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem i zaopatrzeni w toruńskie pierniki wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Dożynki 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dziękujemy Bogu za tegoroczne plony!

 
Goście z Madagaskaru Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Jedno z tegorocznych najważniejszych wydarzeń w Polsce, Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych ludzi z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie, Częstochowie i wielu innych polskich miejscowościach, dobiegło końca. Do Czarnkowa młodzi pielgrzymi z Madagaskaru przybyli w deszczowy piątek 8.08.2016r. Swoim śpiewem rozchmurzyli niebo i zachwycili serca uczestników Mszy Św. w parafii pw. św. Marii Magdaleny, którzy po Eucharystii (podczas której czytania były w 2 językach) zabrali ich do swoich domów. Tam, wśród rodzin, goście przebywali kolejne 3 doby. Sobotnie przedpołudnie spędzili na zwiedzaniu miasta lub zakupach. Po obiedzie rozpoczęli ewangelizację na Placu Wolności, śpiewając i modląc się. Po przerwie kawowej zaplanowano dla nich na płycie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 mecz piłki nożnej Czarnków – Madagaskar, który zakończył się wynikiem 5-2.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:49
Więcej…
 
Muzyczna radość Dobrej Nowiny Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Muzyka gospel (gospels) ma swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jest to muzyka chrześcijańska, sakralna. Nazwa wywodzi się z języka staroangielskiego – od słów god spell – i oznacza dobrą nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Mieszkańcy Czarnkowa i okolic mieli możliwość wziąć udział w niemałym przedsięwzięciu, mającym przybliżyć tę muzykę i pozwalającym stać się jej wykonawcą.

    W dniach 21-22. lipca sala kameralna Miejskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała muzyczną radością. Muzycy z zespołu Gospel Joy poprowadzili warsztaty dla niemal sześćdziesięciu chętnych, chcących przez muzykę głosić zbawienie w Jezusie. Uczestnikami byli członkowie wspólnot parafialnych (i nie tylko), dorośli, młodzież oraz dzieci, zdobywający nowe umiejętności wokalne oraz doskonalący już posiadane. Niesamowite było widzieć, jak bez względu na wiek, z ogromną radością i zaangażowaniem stają na scenie czarnkowskiego rynku i śpiewają przygotowane utwory, uwielbiając Boga.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:47
Więcej…
 
Warkocz Magdaleny Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    17 lipca 2016 r. w Poznaniu odbył się się 18. festyn pod nazwą „Warkocz Magdaleny”, organizowany przez Parafię Farną w Poznaniu oraz Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary.

W tym roku proboszcz Fary Mateusz Misiak zaprosił do wspólnego świętowania miasto Czarnków.

W uroczystej mszy św. odpustowej w Farze Poznańskiej o godz. 12.30, której przewodniczył  dziekan Krzysztof Sobkowiak,  udział wzięli chór męski Harmonia oraz Czarnkowska Orkiestra Dęta. Po mszy, ok. 13.30 nastąpił przemarsz na Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, gdzie od godz. 14.00 trwał odpustowy festyn. 

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:58
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 23

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na lipiec:

Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj73
mod_vvisit_counterWczoraj191
mod_vvisit_counterW tygodniu264
mod_vvisit_counterTydzień temu988
mod_vvisit_counterW miesiącu3299
mod_vvisit_counterMiesiąc temu4735
mod_vvisit_counterRazem351560

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości