Słowo Arcybiskupa Poznańskiego na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego A.D. 2016 Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 Bracia i Siostry, umiłowani Archidiecezjanie!

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Tym chrześcijańskim zawołaniem pozdrawiam każdą i każdego z Was. Chrystus zwyciężył śmierć i żyje – tego faktu nic nie może już zmienić. Nie tylko sam zmartwychwstał, ale chce naszego zmartwychwstania. Jeśli przez życie idziemy razem z Nim, nie idziemy ku pustce i nicości, ale ku pełni życia. Choć to, co czeka nas po śmierci jest trudne do wyobrażenia, bowiem wymyka się naszemu doświadczeniu, to jednak już tutaj na ziemi mamy przez wiarę udział w Jego zmartwychwstaniu przez chrzest święty. Jak uczy św. Paweł: chrzest zanurza nas w śmierci Chrystusa po to, by z Nim, razem zmartwychwstać (por. Rz 6, 3-5).

Za trzy tygodnie będziemy świętowali 1050. rocznicę chrztu Polski. Bardzo zapraszam Was do udziału w tych uroczystościach. Nigdy dosyć dziękczynienia za ten największy akt Bożego Miłosierdzia w dziejach naszego narodu, którym był chrzest Księcia Mieszka i jego poddanych. Dzieje naszego narodu zaczął chrzest święty na Wielkanoc 966 roku. Ten wielki dar trzeba przekazywać następnym pokoleniom. Uczynimy to wtedy, gdy sami będziemy żyli duchowością chrzcielną, kiedy będziemy żyli wolnością dzieci Bożych, do której wyswobodził nas Chrystus. To wolność od grzechu i siła do czynienia dobra, do miłości większej i bez granic. To świadomość godności dzieci Bożych, którą na chrzcie otrzymaliśmy. Razem z Chrystusem możemy do Boga wołać: Ojcze!

Tej duchowej radości życzę z całego serca. Modlę się za Was i proszę o modlitwę. Módlmy się wszyscy za naszą Ojczyznę. Niech nigdy nie utraci żywej wiary. Niech pozostanie wierna Chrystusowi i ewangelii. Niech różne trudności, których doświadczamy, zostaną pokonane z Bożą pomocą i dobrą wolą nas wszystkich.

Z serca Wam wszystkim  b ł o g o s ł a w i ę

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Poprawiony: niedziela, 27 marca 2016 00:59
 
Zapraszamy na uroczystości Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Ogólnopolskie świętowanie Jubileuszu 1050 r. Chrztu Polski odbędzie się 16.04.2016r. w Poznaniu, na stadionie miejskim.

Organizujemy wyjazd na te uroczystości.
Zapisy i szczegóły w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 

W programie:

godz. 10.50 Świętowanie jubileuszowe "Gdzie chrzest, tam nadzieja"

godz. 14.00 Eucharystia z chrztem dorosłych i posłaniem

godz. 19.00. Koncert jubileuszowy, musical „Jesus Christ Superstar”

(spektakl realizowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, wystawiony na Inea Stadion)

Więcej informacji o uroczystościach jubileuszowych na stronie chrzest966.pl

Poprawiony: sobota, 27 lutego 2016 22:49
 
Zaproszenie do Domowego Kościoła Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Wszystkie małżeństwa, które chciałyby formować się w kręgach Domowego Kościoła zapraszamy w piątek 26 lutego o godz. 17.45 na Drogę Krzyżową przygotowaną przez DK przy naszej parafii.

Poprawiony: niedziela, 21 lutego 2016 22:41
 
Błogosławieni Miłosierni - hymn na czas oczekiwania Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Trwamy w  Wielkim Poście - czasie przygotowania do przeżycia pamiątki śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Trwamy też w oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.
W ramach przygotowań do ŚDM, w piątek 19.02 młodzież naszego dekanatu, która wybiera się do Krakowa, spotkała się w naszym kościele na Drodze Krzyżowej i krótkim uwielbieniu. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni" autorstwa Jakuba Blycharza.

Pieśń ta towarzyszyła nam już w Adwencie - oczekiwaniu na Boże Narodzenie - jako hymn Rorat 2015. Przeżyjmy to jeszcze raz...

 

 

Zachęcamy wszystkich do

MODLITWY W INTENCJI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY 2016

„Boże, Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.
Zawierzamy Ci szczególnie ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków. Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Ojcze niebieski, uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym, nadzieję zrezygnowanym,miłość oziębłym, przebaczenie winnym i radość smutnym. Niech iskra miłosiernej miłości. którą w nas zapaliłeś, stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca i odnawiającym oblicze ziemi. 

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.
Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2016 23:09
 
WORECZEK RYŻU Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     W okresie Wielkiego Postu, chcemy pamiętać o najuboższych, głodujących, dla których stugramowy woreczek ryżu to często jedyny posiłek w ciągu dnia. Swoim postem możemy tego doświadczyć i być bliżej najbiedniejszych, pomagając im również materialnie.

Proponujemy akcję „Woreczek ryżu”.

Akcja ma trzy wymiary:

postu– w wybranym dniuWORECZEK RYŻUstaje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem;

jałmużny– pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki danego dnia (5, 15 czy 50 zł), składamy jako ofiarę dla potrzebujących;

modlitwy– pamiętamy w modlitwie o ubogich, głodnych i cierpiących w Polsce i na świecie.

Koło Misyjne naszej parafii przygotowało woreczki ryżu, które będziemy rozprowadzać do Niedzieli Palmowej i które mogą stać się dla nas posiłkiem przez jeden lub więcej dni Wielkiego Tygodnia. Ryż można oczywiście odpowiednio doprawić. Biorąc woreczek ryżu, składamy ofiarę porównywalną do tego, co przeznaczamy na całodzienne wyżywienie. Ważne, aby w całej akcji nie zatracić żadnego z jej wymiarów. Nie chodzi o same ofiary, ale również o wymiar postu i modlitwy.

Pieniądze zebrane podczas akcji „Woreczek ryżu” będą przeznaczone na misje.

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2016 19:20
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 12 z 22

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj102
mod_vvisit_counterW tygodniu478
mod_vvisit_counterTydzień temu995
mod_vvisit_counterW miesiącu4453
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347979

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości