MISERICORDIA FEST W SZCZECINIE 13 – 14 czerwiec 2015r. Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     13 czerwca 2015 roku Szczecin przywitał „Przymierzaków” z całej Polski, aby wspólnie, już po raz 15 świętować MISERICORDIA FEST. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Warszawy, Torunia, Buku, Wolsztyna, Poznania, Czarnkowa i Szczecina, misjonarzy z Brazylii i Portugalii oraz założycieli wspólnoty – ojców Henrique i Antonello.

         Podczas tego dwudniowego jubileuszowego spotkania był czas na modlitwę, spotkanie z Jezusem, rozważania Bożego Słowa a także wspomnienia i podziękowania dla tych, którzy jako pierwsi w Polsce odpowiedzieli Bogu TAK, którzy odważyli się w swoich miastach szerzyć Boże Miłosierdzie, którzy zaczęli głośno mówić o potrzebie wrażliwości i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi…

      Przed piętnastu laty było niewielu, ale ziarno zostało zasiane i przynosi owoc obfity.

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 11:48
Więcej…
 
Słowo Arcybiskupa Poznańskiego przed poświęceniem figury NSPJ Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

Drodzy Bracia i Siostry!

       W niedzielę, dnia 31 maja, powitamy w Poznaniu figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącą centralną częścią Pomnika Wdzięczności, o którym św. Jan Paweł II powiedział:

Tu, na tym miejscu, na placu Mickiewicza, stał kiedyś pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa - widomy znak zwycięstwa Polaków odniesionego dzięki wierze i nadziei.  Pomnik był wzniesiony w 1932 roku ze składek całego społeczeństwa, jako wotum dziękczynne za odzyskanie niepodległości. Odrodzona Polska skupiła się przy Sercu Jezusa, aby z tego źródła miłości ofiarnej czerpać siłę do budowania przyszłości Ojczyzny na fundamencie Bożej prawdy, w jedności i zgodzie. Po wybuchu drugiej wojny światowej pomnik ten okazał się tak niebezpiecznym symbolem chrześcijańskiego i polskiego ducha, że został zburzony przez najeźdźcę na początku okupacji.

Jeśli Bóg pozwoli, bliski już jest czas, gdy dzięki wytrwałym staraniom Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika, zostanie wreszcie przywrócony Miastu ten szczególny monument. Historycznym wydarzeniem na drodze do jego odbudowy będzie przybycie do Poznania figury Pana Jezusa, wiernej kopii tej, która została sprofanowana i zniszczona przez najeźdźców. W ten sposób spełni się prorocza zapowiedź błogosławionej Natalii Tułasiewicz zawarta w jej wierszu „Pielgrzym": Chrystus wraca do swojego miasta.

Więcej…
 
Kino Światowid w Czarnkowie zaprasza na projekcje filmu pt. „Apartament" Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     To dokument, który daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.

 

 

Film wyświetlany będzie od przyszłego piątku 29 maja do środy 3 czerwca o godz. 18.00. /oprócz poniedziałku/. Cena biletu 10 zł.

 

Poprawiony: sobota, 23 maja 2015 17:28
 
Zesłanie Ducha Świętego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w wigilii Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę 23 maja o 2100 rozpocznie się czuwanie,  a o 2200 zostanie odprawiona Msza Św. z odnowieniem ubiegłorocznego AKTU ODDANIA NASZEJ PARAFII I CAŁEGO MIASTA DUCHOWI ŚWIĘTEMU.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego  Kościół wzywa nas do modlitwy w intencji chrześcijan w Chinach. Pamiętajmy o tych, którzy nie mogą w wolności wyznawać swojej wiary. 

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 22:01
 
Warsztaty dla Rady Duszpasterskiej Drukuj
Wpisany przez Administrator   

      9 maja w gościnnych progach Naszego Domu w Gębicach nowi członkowie Rady Duszpasterskiej odebrali swoje nominacje z rąk księdza doktora Szymona Stułkowskiego - Sekretarza Komisji Duszpasterstwa przy KEP. Nasz gość poprowadził również warsztaty,  na temat roli świeckich w Kościele. Warsztaty miały na celu przygotować nowych członków do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu parafii.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 21:38
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 17 z 21

Słowo na dziś

«Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na maj:

Za dzieci komunijne i ich rodziny; o umocnienie w  nich wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj79
mod_vvisit_counterWczoraj197
mod_vvisit_counterW tygodniu856
mod_vvisit_counterTydzień temu1170
mod_vvisit_counterW miesiącu4182
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7634
mod_vvisit_counterRazem342445

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości