Domowy Kościół w Czarnkowie Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

W 2013 roku w odpowiedzi na zaproszenie małżeństw z Domowego Kościoła Archidiecezji Poznańskiej w  naszej parafii zawiązał się  pierwszy krąg Domowego Kościoła. 

 

 

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.

 

Ruch ten zwraca szczególną uwagę na  dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem czyli na duchowość małżeńską.  Chce on pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Domowy Kościół, jako propozycja formacyjna dla małżeństw w ramach Ruchu Światło-Życie, powstał z inicjatywy jego Założyciela, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987).

Członkami DK mogą być pary połączone sakramentem małżeństwa, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną dla nich formację.

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2015 07:28
Więcej…
 
Piękny śpiew w starym Czarnkowie Drukuj
Wpisany przez Administrator   

      

     Jak co roku, od 5 lat pod koniec czerwca grany jest Nadnotecki Festiwal Muzyczny „Piękny śpiew”. Tym razem festiwal zakończy się w czarnkowskim kościele św. Marii Magdaleny i w poniedziałek 29 czerwca o godz. 21:00 zabrzmi koncert pt. „Najsłynniejsze Ave Maria – turniej pięknych głosów o nagrodę publiczności”. Organizatorzy – Kinga i Tomasz Zagórscy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego serdecznie zapraszają wszystkich Czarnkowian, wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe jest wolny. 

Koncert w kościele św. Marii Magdaleny w Czarnkowie
NAJSŁYNNIEJSZE AVE MARIA – TURNIEJ PIĘKNYCH GŁOSÓW O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI
29 czerwca (Poniedziałek), godz. 21:00

W programie najsłynniejsze Ave Maria:

Jana Maklakiewicza, Franza Schuberta, Henri Seroka, Michała Lorenca, Pietro Mascagniego, Giuseppe Verdiego, Giulio Cacciniego, Gaetano Donizettiego, Mirosława Gałęskiego, Gioacchino Rossiniego, Williama Gomeza.

Ponadto – 3 utwory maryjne:
Sredniowieczny Anonim: Cuncti simus concanentes ze zbioru Libre Vermell
Miklos Kocsar – Sub tuum praesidium
Ola Gjeilo – Shimmering

Więcej informacji o koncertach na stronie festiwalu.

 

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 08:23
 
MISERICORDIA FEST W SZCZECINIE 13 – 14 czerwiec 2015r. Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     13 czerwca 2015 roku Szczecin przywitał „Przymierzaków” z całej Polski, aby wspólnie, już po raz 15 świętować MISERICORDIA FEST. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Warszawy, Torunia, Buku, Wolsztyna, Poznania, Czarnkowa i Szczecina, misjonarzy z Brazylii i Portugalii oraz założycieli wspólnoty – ojców Henrique i Antonello.

         Podczas tego dwudniowego jubileuszowego spotkania był czas na modlitwę, spotkanie z Jezusem, rozważania Bożego Słowa a także wspomnienia i podziękowania dla tych, którzy jako pierwsi w Polsce odpowiedzieli Bogu TAK, którzy odważyli się w swoich miastach szerzyć Boże Miłosierdzie, którzy zaczęli głośno mówić o potrzebie wrażliwości i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi…

      Przed piętnastu laty było niewielu, ale ziarno zostało zasiane i przynosi owoc obfity.

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 11:48
Więcej…
 
Słowo Arcybiskupa Poznańskiego przed poświęceniem figury NSPJ Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

Drodzy Bracia i Siostry!

       W niedzielę, dnia 31 maja, powitamy w Poznaniu figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącą centralną częścią Pomnika Wdzięczności, o którym św. Jan Paweł II powiedział:

Tu, na tym miejscu, na placu Mickiewicza, stał kiedyś pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa - widomy znak zwycięstwa Polaków odniesionego dzięki wierze i nadziei.  Pomnik był wzniesiony w 1932 roku ze składek całego społeczeństwa, jako wotum dziękczynne za odzyskanie niepodległości. Odrodzona Polska skupiła się przy Sercu Jezusa, aby z tego źródła miłości ofiarnej czerpać siłę do budowania przyszłości Ojczyzny na fundamencie Bożej prawdy, w jedności i zgodzie. Po wybuchu drugiej wojny światowej pomnik ten okazał się tak niebezpiecznym symbolem chrześcijańskiego i polskiego ducha, że został zburzony przez najeźdźcę na początku okupacji.

Jeśli Bóg pozwoli, bliski już jest czas, gdy dzięki wytrwałym staraniom Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika, zostanie wreszcie przywrócony Miastu ten szczególny monument. Historycznym wydarzeniem na drodze do jego odbudowy będzie przybycie do Poznania figury Pana Jezusa, wiernej kopii tej, która została sprofanowana i zniszczona przez najeźdźców. W ten sposób spełni się prorocza zapowiedź błogosławionej Natalii Tułasiewicz zawarta w jej wierszu „Pielgrzym": Chrystus wraca do swojego miasta.

Więcej…
 
Kino Światowid w Czarnkowie zaprasza na projekcje filmu pt. „Apartament" Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     To dokument, który daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.

 

 

Film wyświetlany będzie od przyszłego piątku 29 maja do środy 3 czerwca o godz. 18.00. /oprócz poniedziałku/. Cena biletu 10 zł.

 

Poprawiony: sobota, 23 maja 2015 17:28
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 18 z 22

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj102
mod_vvisit_counterW tygodniu478
mod_vvisit_counterTydzień temu995
mod_vvisit_counterW miesiącu4453
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347979

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości