"Przewodnik Katolicki" - najstarszy tygodnik społeczno-religijny w Polsce Drukuj
Wpisany przez Administrator   

       W niedzielę 1.03 gościliśmy w naszej parafii, pochodzącego z Czarnkowa ks. Mirosława Tykfera, który kilka miesięcy temu został Redaktorem Naczelnym Przewodnika Katolickiego. Ks. Mirosław gorąco zachęcał do lektury tego tygodnika. Mówił o tym jak „Przewodnik katolicki”, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich czasów, zmienia swoje oblicze.
       Najmocniejszą stroną tego pisma są artykuły traktujące o sprawach wiary i życiu Kościoła, a także felietony i komentarze, w których poruszane są sprawy społeczne i religijne.
"Przewodnik Katolicki" tydzień dostępny jest w naszej parafii, można również skorzystać z możliwości prenumeraty wersji drukowanej lub elektronicznej.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie tygodnika 
www.przewodnik-katolicki.pl

Poprawiony: poniedziałek, 02 marca 2015 19:37
 
Rekolekcje RUAH Drukuj
Wpisany przez Administrator   

       

      W słoneczną niedzielę, 15.02.2015 roku, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyły się kolejne już rekolekcje ewangelizacyjne RUAH. Blisko 40 osób (w listopadowej edycji ok. 120 osób) usłyszało Dobrą Nowinę głoszoną przez członków Wspólnoty Przymierze. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, jak działa Bóg, który jest miłością. Nie wszystkie bowiem wydarzenia były przez nas zaplanowane. Niespodzianką okazał się wygrany poprzedniego dnia, przez jedną z prowadzących, tort w kształcie serca – bardzo pyszny prezent dla wszystkich oraz przyjazd misjonarzy Przymierza Miłosierdzia ze Szczecina, Rafaela i Żani. Były to wspaniałe niespodzianki Pana Boga dla nas.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 13:27
Więcej…
 
Wielki Post Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Wielki Post to w liturgii wszystkich chrześcijan czas na pokutę, mający przygotować do jak najpełniejszego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Wielki Post trwa czterdzieści dni, rozpoczyna się w Środę Popielcową, w trakcie której wierni posypują sobie głowę popiołem. Tradycja ta pojawiła się w ósmym wieku, zaś od wieku jedenastego jest zwyczajem obowiązującym w całym Kościele. Popiół do posypywania głów pochodzi ze spalonych palm święconych w Niedzielę Palmową w zeszłym roku.

 

Poprawiony: sobota, 14 lutego 2015 14:38
Więcej…
 
Święto Ofiarowania Pańskiego, XIX Dzień Życia Konsekrowanego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Jego Matkę obrzędu oczyszczenia. Święto to należy do najstarszych w Kościele. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa jako Dziecię.

swiece115     W tradycji polskiej jest to też święto Matki Boskiej Gromniczej. Od X wieku rozpowszechnił się obrzęd święcenia świec, tzw. gromnic, których płomień symbolizuje Jezusa - Światłość świata. Przyniesiona do domu z liturgii światła świeca ma przypominać nam o zadaniu stojącym przed każdym z nas: być światłem dla świata, które jest nieustannie rozpalane płomieniem Chrystusa.

     Z tej okazji dzisiaj podczas mszy o godzinie 15.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przeżywały obrzęd przekazania światła i poświęcenie świec. 

 

     Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. W tym roku Kościół obchodzi ten dzień już po raz dziewiętnasty. Ma on charakter szczególny, ponieważ przypada w ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka roku poświęconym życiu konsekrowanemu.

W czasie dziesiejszych Mszy Św odczytany został List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego, 2 lutego 2015 roku.

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2015 20:41
 
Czas kolędowania Drukuj
Wpisany przez Administrator   

      Przed nami Święto Ofiarowania Pańskiego, zgodnie z tradycją, dzień w którym żegnamy się ze świątecznym wystrojem w kościele i w naszych domach, w tym dniu wybrzmią też ostatnie dźwięki kolęd, kończąc okres kolędowania... Jak przeżywaliśmy ten czas...

dsc 0105  dsc 0109

 

Tuż po Bożym Narodzeniu 28 grudnia w niedzielę Św. Rodziny tradycyjnie spotkaliśmy się na parafialnym kolędowaniu. W kościele o godz. 15.00 schola Gloria poprowadziła śpiew kolęd przy żłóbku.

dsc 0111  dsc 0122

 

Później miała miejsce część towarzysko-kulturalna. Dzieliliśmy się opłatkiem a czas umilał chór parafialny Cantate Deo wykonując swój świąteczny repertuar.

Zachowując ciepłe wspomnienia, mówimy do zobaczenia za rok!

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2015 13:47
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 19 z 21

Słowo na dziś

«Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na maj:

Za dzieci komunijne i ich rodziny; o umocnienie w  nich wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj80
mod_vvisit_counterWczoraj197
mod_vvisit_counterW tygodniu857
mod_vvisit_counterTydzień temu1170
mod_vvisit_counterW miesiącu4183
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7634
mod_vvisit_counterRazem342446

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości