Spowiedź dzieci komunijnych Drukuj
Wpisany przez Administrator   

"...trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył..."

W sobotę 21 marca dzieci z klas III przystąpiły do pierwszej w życiu spowiedzi. Sakrament poprzedziło nabożeństwo pokutne prowadzone przez ks. Proboszcza, który odczytał fragment Ewangelii o synu marnotrawnym. W słowie skierowanym do dzieci zwrócił uwagę na podobieństwo spowiedzi do powrotu syna marnotrawnego do domu ojca. Spowiadającym się dzieciom towarzyszyli przez cały czas rodzice, którzy otaczali je swoją modlitwą.

Tradycyjnie po spowiedzi nastąpiło uroczyste spalenie kartek z wypisanymi przez dzieci grzechami - symbol odpuszczenia wszystkich wyznanych grzechów. Tym razem kartki spalone zostały u stóp krzyża obok kościoła.

Ojciec, który wybaczył synowi marnotrawnemu z radości wyprawił ucztę. Dzieci też spotkała niespodzianka - na probostwie czekały ciepłe pączki i herbata.

Dziękujemy Panu Bogu za owoce tej spowiedzi.

Poprawiony: sobota, 21 marca 2015 23:27
 
W mocy Ducha Świętego – służmy sobie wzajemnie Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc. (Gal 5,13.22-26)

     Nowo powstała sala przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w niedzielne przedpołudnie (8.03.) zapełniła się członkami wspólnoty Przymierza Miłosierdzia. Gościliśmy grupę misjonarzy ze Szczecina: Anę, Franciszka, Markusa, Miłosza i ojca Jakuba, który wygłosił homilię podczas Mszy Św. o 9.30. Przyjechali, by dzielić się swoim doświadczeniem chodzenia na co dzień w mocy Ducha Świętego.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 13:26
Więcej…
 
"Przewodnik Katolicki" - najstarszy tygodnik społeczno-religijny w Polsce Drukuj
Wpisany przez Administrator   

       W niedzielę 1.03 gościliśmy w naszej parafii, pochodzącego z Czarnkowa ks. Mirosława Tykfera, który kilka miesięcy temu został Redaktorem Naczelnym Przewodnika Katolickiego. Ks. Mirosław gorąco zachęcał do lektury tego tygodnika. Mówił o tym jak „Przewodnik katolicki”, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich czasów, zmienia swoje oblicze.
       Najmocniejszą stroną tego pisma są artykuły traktujące o sprawach wiary i życiu Kościoła, a także felietony i komentarze, w których poruszane są sprawy społeczne i religijne.
"Przewodnik Katolicki" tydzień dostępny jest w naszej parafii, można również skorzystać z możliwości prenumeraty wersji drukowanej lub elektronicznej.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie tygodnika 
www.przewodnik-katolicki.pl

Poprawiony: poniedziałek, 02 marca 2015 19:37
 
Rekolekcje RUAH Drukuj
Wpisany przez Administrator   

       

      W słoneczną niedzielę, 15.02.2015 roku, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyły się kolejne już rekolekcje ewangelizacyjne RUAH. Blisko 40 osób (w listopadowej edycji ok. 120 osób) usłyszało Dobrą Nowinę głoszoną przez członków Wspólnoty Przymierze. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, jak działa Bóg, który jest miłością. Nie wszystkie bowiem wydarzenia były przez nas zaplanowane. Niespodzianką okazał się wygrany poprzedniego dnia, przez jedną z prowadzących, tort w kształcie serca – bardzo pyszny prezent dla wszystkich oraz przyjazd misjonarzy Przymierza Miłosierdzia ze Szczecina, Rafaela i Żani. Były to wspaniałe niespodzianki Pana Boga dla nas.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 13:27
Więcej…
 
Wielki Post Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Wielki Post to w liturgii wszystkich chrześcijan czas na pokutę, mający przygotować do jak najpełniejszego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Wielki Post trwa czterdzieści dni, rozpoczyna się w Środę Popielcową, w trakcie której wierni posypują sobie głowę popiołem. Tradycja ta pojawiła się w ósmym wieku, zaś od wieku jedenastego jest zwyczajem obowiązującym w całym Kościele. Popiół do posypywania głów pochodzi ze spalonych palm święconych w Niedzielę Palmową w zeszłym roku.

 

Poprawiony: sobota, 14 lutego 2015 14:38
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 20 z 22

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Intencja:

Intencja różańcowa na czerwiec:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu973
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3953
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347479

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości