Przyjmowanie kandydatów do Chrztu Św. Drukuj
Wpisany przez Biuro Parafialne   

W naszym kościele parafialnym chrzcimy tylko dzieci naszych parafian (parafianinem jest się przez ZAMIESZKANIE a nie zameldowanie). Jeżeli zgłaszają się rodzice spoza parafii, MUSZĄ mieć zgodę własnego proboszcza.

Jeżeli rodzice nie mają ślubu kościelnego (bez względu na to, czy mają kontrakt cywilny) powinni wypełnić i podpisać wraz z rodzicami chrzestnymi dodatkowy dokument, oświadczenie w sprawie katolickiego wychowania dziecka.

Jeżeli rodzice nie mają ślubu kościelnego, a mogliby mieć, muszą przedstawić w biurze odpis ZUPEŁNY aktu urodzenia;

Rodzicami chrzestnymi mogą być nasi parafianie, którzy:

  • byli bierzmowani
  • uczestniczą co niedzielę we Mszy Św.
  • nie żyją w stałym grzechu (np. wspólne zamieszkanie bez ślubu kościelnego)
  • często się spowiadają i przystępują do komunii św.

Jeżeli wynikną jakiekolwiek wątpliwości, kandydaci na rodziców chrzestnych mogą być poproszeni na rozmowę wyjaśniającą, od wyniku której uzależnia się dopuszczenie do godności rodzica chrzestnego. Podobna procedura obowiązuje przy wydawaniu zaświadczeń do innych parafii. Kandydaci na rodziców chrzestnych spoza parafii przedstawiają zaświadczenie od własnego ks. Proboszcza (tam, gdzie aktualnie mieszkaja), że mogą być rodzicami chrzestnymi.

Katecheza przed chrztem jest obowiązkowa dla wszystkich rodziców i chrzestnych. Jeżeli ktokolwiek z nich nie może w niej uczestniczyć, ma obowiązek uczestniczyć w innym terminie - przed chrztem lub w innej parafii (konieczne zaświadczenie).


 

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV