Muzyczna radość Dobrej Nowiny Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Muzyka gospel (gospels) ma swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jest to muzyka chrześcijańska, sakralna. Nazwa wywodzi się z języka staroangielskiego – od słów god spell – i oznacza dobrą nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Mieszkańcy Czarnkowa i okolic mieli możliwość wziąć udział w niemałym przedsięwzięciu, mającym przybliżyć tę muzykę i pozwalającym stać się jej wykonawcą.

    W dniach 21-22. lipca sala kameralna Miejskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała muzyczną radością. Muzycy z zespołu Gospel Joy poprowadzili warsztaty dla niemal sześćdziesięciu chętnych, chcących przez muzykę głosić zbawienie w Jezusie. Uczestnikami byli członkowie wspólnot parafialnych (i nie tylko), dorośli, młodzież oraz dzieci, zdobywający nowe umiejętności wokalne oraz doskonalący już posiadane. Niesamowite było widzieć, jak bez względu na wiek, z ogromną radością i zaangażowaniem stają na scenie czarnkowskiego rynku i śpiewają przygotowane utwory, uwielbiając Boga.

Najlepszym jednak świadectwem zadowolenia z warsztatów będą słowa uczestników:

„Warsztaty Gospel były dla mnie niesamowitą, pełną radości przygodą, podczas której mogłem doświadczyć Pana w uczestnikach warsztatów, z którymi razem śpiewaliśmy niesamowitą muzykę Gospel. Dwudniowe warsztaty przepełnione były dobrą zabawą, podczas której rozwijałem się wokalnie i już teraz wiem, że będę dalej szedł w tym kierunku” – Tomek W.

Gospel to najlepsze miejsce, aby wielbić Pana całym sercem! Niesamowity czas zakończony boskim koncertem z naszym udziałem. Już nie mogę doczekać się okazji, aby następny raz wziąć udział w tak wspaniałym wydarzeniu. "Jesus promised He'll take care of me!" (Jezus obiecał, że się o mnie zatroszczy!)” – Patrycja M.

    Koncert na czarnkowskim rynku przyciągnął mieszkańców miasta i okolic. Stał się okazją do śpiewu, radości, tańca i uwielbienia. Był też uwieńczeniem obchodów uroczystości parafii – odpustu z okazji Święta Marii Magdaleny. Wydaje się, że tego typu przedsięwzięcia są potwierdzeniem, że wiara nie musi być nuda i schematyczna. Że można Boga uwielbiać w radości, głosić Jego miłość i zbawienie w formie „wpadającej w ucho” i przede wszystkim w serce. Że można w uwielbieniu Boga jednoczyć się ponad podziałami wiekowymi, mentalnymi czy kościoła, bowiem Gospel Joy to również muzycy wywodzący się z kościoła protestanckiego. Koncert uwielbienia stał się okazją do ekumenicznego zjednoczenia, do potwierdzenia, że „jesteśmy razem w sercu Boga”.

    Chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów. Szczególnie darczyńcom, zarówno tym, którzy wspierali dzieło finansowo, jak i w jakikolwiek inny sposób. Serdecznie dziękujemy firmom:

-        MIEJSKIEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH;

-        PRODUKCJA HANDEL USŁUGI ROL-BIG SPÓŁKA Z O.O.;

-        FIRMIE OPTYCZNEJ BARTOSZ STAWIŃSKI;

-        BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU CZARNKÓW;

-        OPTIMETOWI SP Z O.O.;

-        STOWARZYSZENIU KOCIOŁKI;

-        PROMOTECHOWI SPÓŁCE JAWNEJ MICHALIK i ROSZAK;

-        ZAJAZDOWI ŚMIESZEK;

-        NADLEŚNICTWU SARBIA;

-        MIEJSKIEMU CENTRUM KULTURY W CZARNKOWIE /współorganizator/.

Sądząc po żywiołowej reakcji widowni, chętnej do współpracy z muzykami, wierzymy, że koncert spełnił swe zadanie. Śpiew, połączony z krótkimi świadectwami członków Gospel Joy, był tym, co otworzyło serca na radość i „balsam” Bożego miłosierdzia.


Do zobaczenia następnym razem!

AN

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:47
 

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj167
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu972
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3952
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347478

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości