Goście z Madagaskaru Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Jedno z tegorocznych najważniejszych wydarzeń w Polsce, Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych ludzi z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie, Częstochowie i wielu innych polskich miejscowościach, dobiegło końca. Do Czarnkowa młodzi pielgrzymi z Madagaskaru przybyli w deszczowy piątek 8.08.2016r. Swoim śpiewem rozchmurzyli niebo i zachwycili serca uczestników Mszy Św. w parafii pw. św. Marii Magdaleny, którzy po Eucharystii (podczas której czytania były w 2 językach) zabrali ich do swoich domów. Tam, wśród rodzin, goście przebywali kolejne 3 doby. Sobotnie przedpołudnie spędzili na zwiedzaniu miasta lub zakupach. Po obiedzie rozpoczęli ewangelizację na Placu Wolności, śpiewając i modląc się. Po przerwie kawowej zaplanowano dla nich na płycie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 mecz piłki nożnej Czarnków – Madagaskar, który zakończył się wynikiem 5-2.

 

    Niedzielne przedpołudnie goście spędzili na terenie OSIRu, a po obiedzie zwiedzili Marinę. O godzinie 16.30 uczestniczyli we Mszy Świętej tylko w języku malgaskim. Podczas grillowej kolacji na probostwie również rozlegały się dźwięki gitary, bębnów i śpiewu.

W poniedziałek mieszkańcy Madagaskaru obejrzeli w kinie „Światowid” film promocyjny o Czarnkowie oraz wystawę "Czas - przemijanie" Stanisława Wojcieszaka z Poznania. Następnie około godziny 11 wyruszyli do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu, gdzie uczestniczyli we Mszy Św. Po obiedzie mieli był czas wypoczynku nad jeziorem. Pod wieczór nadszedł czas pożegnania. Około godz. 21 po wspólnej modlitwie, śpiewach, łzach wylanych przez gospodarzy i gości, błogosławieństwie księdza proboszcza Krzysztofa Sobkowiaka goście zakończyli swój pobyt zarówno w Czarnkowie, jak i w Polsce. We wtorek we wczesnych godzinach rannych wylecieli do Paryża, a stamtąd do swojej ojczyzny. W swoich świadectwach wyrażali dużą wiarę w Boga, wdzięczność i radość wynikające z otwartości serc Polaków i czarnkowian. W tym miejscu też dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu im czasu oraz pobytu w czarnkowskiej wspólnocie: Urzędowi Miasta Czarnków, MCK Czarnków, OSIR-owi Czarnków, Szkole Podstawowej nr 1, Jadłodajni „Rodzinne Smaki”, Piekarni Pabich oraz OSM Czarnków.

Poprawiony: sobota, 13 sierpnia 2016 21:49
 

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj102
mod_vvisit_counterW tygodniu478
mod_vvisit_counterTydzień temu995
mod_vvisit_counterW miesiącu4453
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347979

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości