Pielgrzymka do Królowej Rodzin Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Początek roku szkolnego i formacyjnego w naszym dekanacie kojarzy się chyba wszystkim również z Uroczystościami Odpustowymi w Sanktuarium w Lubaszu. W tym roku, jak zwykle z pieśnią na ustach, pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Lubaskiej - Królowej Rodzin.

    9 września w piątek, do Lubasza wędrowała młodzież i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z Czarnkowa, pod przewodnictwem ks. Huberta Ciachowskiego i ks. Adriana Urbaniaka. Liturgię sprawował ks. biskup Damian Bryl. W słowie do młodzieży ks. biskup zwrócił uwagę na glęboką wymowę imienia Emmanuel. Podkreślał, że Bóg chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia, chce być blisko, ponieważ jest "Bogiem z nami". Zachęcał młodzież do ciągłego odnawiania i budowania osobistej więzi z Bogiem i przekonywał o łaskach płynących w wyniku podejmowania tego trudu.

    W niedzielę 11 września ks. dziekan Krzysztof Sobkowiak poprowadził pielgrzymkę rodzin z parafii czarnkowskich oraz Romanowa. Uroczystą sumę odpustową sprawował ks. Paweł Morasz - proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Oddając cześć Królowej Rodzin, w naszych modlitwach powierzyliśmy Panu Bogu, przez ręce Matki, która wszystko rozumie - kolejny rok - wszystkie troski i radości, naszą teraźniejszość i przyszłość.

Dziękując za owoce duchowe obydwu pielgrzymek, mówimy - do zobaczenia za rok!

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 23:39
 

Słowo na dziś

«»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj102
mod_vvisit_counterW tygodniu478
mod_vvisit_counterTydzień temu995
mod_vvisit_counterW miesiącu4453
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347979

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości