Pogrzeb katolicki Drukuj

 

  1. W celu dopełnienia formalności pogrzebu należy zgłosić się do któregokolwiek kapłana, w celu ustalenia dnia i godziny pogrzebu.
  2. Pogrzeb zgłasza najbliższa rodzina w parafii zamieszkania zmarłego. Jeżeli pogrzeb jest poza parafią zamieszkania potrzebna jest zgoda na pochówek księdza proboszcza, w którego parafii zmarły zamieszkiwał.
  3. Przy zgłaszaniu pogrzebu należy w kancelarii parafialnej przedłożyć „Skrócony akt zgonu” z USC oraz zaświadczenie ks. kapelana o przyjęciu przed śmiercią sakramentu chorych (dotyczy to zwłaszcza zmarłych w szpitalu).
  4. Pogrzeb, miejsce grobowe i wszelkie inne sprawy związane z pogrzebem są załatwienia zgodnie z Prawem Państwowym i Prawem Kościelnym, które to prawa się wzajemnie uzupełniają w tych kwestiach. Szczegółowa wykładnia  zawarta została w Statutach Synodu Archidiecezji Poznańskiej.
 

Słowo na dziś

«Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie.»

Ostatnie galerie

Lumen TV

Wybór języka

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj170
mod_vvisit_counterWczoraj121
mod_vvisit_counterW tygodniu975
mod_vvisit_counterTydzień temu1449
mod_vvisit_counterW miesiącu3955
mod_vvisit_counterMiesiąc temu5263
mod_vvisit_counterRazem347481

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości