Ogłoszenia Drukuj
Wpisany przez Biuro Parafialne   

NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

24.07.2016

 

 

1.Bogu niech będą dzięki za uroczystość odpustową i wszelkie łaski, których doświadczyliśmy przez pośrednictwo naszej patronki św. Marii Magdaleny. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy odpustu. Bóg zapłać także uczestnikom warsztatów i koncertu Gospel na rynku.

2. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Z tej okazji w czwartek będziemy gościć pielgrzymów z Ukrainy. Ok. południa będą ewangelizować na Pl. Wolności. O g. 1600 będą uczestniczyć we Mszy Św.

3. Parafia Lubasz organizuje wyjazd do Częstochowy na Mszę Św. z Ojcem Św. Franciszkiem. Są jeszcze wolne miejsca.

4. Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

5. W Roku Miłosierdzia okazja do spowiedzi w piątek 730 – 830 i 1730 –1830.

6. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę remontową. Zebraliśmy 6593 zł. w Czarnkowie i 539 zł. w Romanowie.

7. Potrzebujemy jeszcze Parafian, którzy przyjęliby pod swój dach młodych ludzi z Madagaskaru, którzy w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży będą gościć w naszej parafii w dn. 5-9 sierpnia. Nie oczekują specjalnych wygód, jedynie noclegu. Nie potrzeba im zapewniać wyżywienia. Chętnych, którzy byliby gotowi ich przyjąć prosimy o zgłoszenia w biurze, w zakrystii lub na probostwie.

8. W minionym tygodniu przeszli do wieczności:

Śp. Remigiusz Bederski z Os. Słonecznego

Sp. Jerzy Wicher ze Śmieszkowa

Śp. Kazimiera Barbara Zielińska z ul. Sikorskiego.

                                                                                            Dobry Jezu…

 

Poprawiony: sobota, 23 lipca 2016 19:12