Wybór języka

Filia w Romanowie

Kontakt

Jesteśmy już na:

Facebook

Gościliśmy

mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj110
mod_vvisit_counterW tygodniu741
mod_vvisit_counterTydzień temu1377
mod_vvisit_counterW miesiącu58
mod_vvisit_counterMiesiąc temu4642
mod_vvisit_counterRazem149148

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Ogłoszenia Drukuj
Wpisany przez ks. Tomasz Marciniak   
27.07.2014
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Bogu niech będą dzięki za wszelkie łaski udzielone nam podczas uroczystości odpustowych. Dziękujemy zaangażowanym w jej przygotowanie oraz wszystkim, którzy przybyli do naszej świątyni na wspólną modlitwę.

Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę remontową.     
Zebraliśmy 4538 zł. W Romanowie 340 zł.

Dziękujemy także osobom, które w minioną noc uczestniczyły w modlitewnym czuwaniu w intencji naszych parafian i gości.

Wyjazd dzieci na WAKACJE Z BOGIEM nastąpi w czwartek po Mszy Św. o godz. 800.

Życzymy wszystkim parafianom oraz miłym gościom  dobrego przeżycia wakacji i urlopów a pracującym wytrwałości.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca:

spowiedź w piątek g. 1530 – 1700

Msza Św. ze szczególnym udziałem dzieci w piątek 1700

Msza Św. w int. Żywego Różańca i nab. do NSNMP w sobotę o 700.

W tym miesiącu nie ma objazdu chorych.

W minionym tygodniu przeszli do wieczności:   
Śp. Józefa Bednarz z Romanowa 
Śp. Jan Kolassa z ul. Wronieckiej
Śp. Bogdan Jessa z Brzezna 
Śp. Adrian Torgosz z Grzęp

Dobry Jezu…  

 

Umarła mama ks. proboszcza, śp. Helena Sobkowiak. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 1100 w Lusowie k. Poznania. Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w pogrzebie może zapisać się na autobus, który odjedzie z parkingu za probostwem we wtorek o 900. Zapisy dziś i jutro w zakrystii lub u ks. Piotra. W związku z tym nie będzie we wtorek Mszy Św. o 1000 dla AMBDŚ.

Wieczny odpoczynek…

 

PRZYJMOWANIE KANDYDATÓW DO CHRZTU ŚW.

  1. W naszym kościele parafialnym chrzcimy tylko dzieci naszych parafian (parafianinem jest się przez ZAMIESZKANIE a nie zameldowanie). Jeżeli zgłaszają się rodzice spoza parafii, MUSZĄ mieć zgodę własnego proboszcza.
  2. Jeżeli rodzice nie maja ślubu kościelnego (bez względu na to, czy mają kontrakt cywilny) powinni wypełnić i podpisać wraz z rodzicami chrzestnymi dodatkowy dokument, oświadczenie w sprawie katolickiego wychowania dziecka.
  3. Jeżeli rodzice nie maja ślubu kościelnego, a mogliby mieć, muszą przedstawić w biurze odpis ZUPEŁNY aktu urodzenia;
  4. Rodzicami chrzestnymi mogą być nasi parafianie, którzy:
  • byli bierzmowani
  • uczestniczą co niedzielę we Mszy Św.
  • nie żyją w stałym grzechu (np. wspólne zamieszkanie bez ślubu kościelnego)
  • często się spowiadają i przystępują do komunii św.

Jeżeli wynikną jakiekolwiek wątpliwości kandydaci na rodziców chrzestnych mogą być poproszeni na rozmowę wyjaśniającą, od wyniku której uzależnia się dopuszczenie do godności rodzica chrzestnego.     

Podobna procedura obowiązuje przy wydawaniu zaświadczeń do innych parafii.

Kandydaci na rodziców chrzestnych   spoza parafii przedstawiają zaświadczenie od własnego ks. Proboszcza (tam, gdzie aktualnie mieszkaja), że mogą być rodzicami chrzestnymi.

Katecheza przed chrztem jest obowiązkowa dla wszystkich rodziców i chrzestnych. Jeżeli ktokolwiek z nich nie może w niej uczestniczyć, ma obowiązek uczestniczyć w innym terminie - przed chrztem lub w innej parafii (konieczne zaświadczenie).

Poprawiony: niedziela, 27 lipca 2014 06:37