Ogłoszenia Drukuj
Wpisany przez Biuro Parafialne   

NAWRÓĆCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.08.2015r.

 

 

 1. Od 1.08 g. 1200 do 2. 08 g. 2400 w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.
 2. 31 lipca pan Damian Pałka wyprowadził się z Czarnkowa i zakończył posługę w naszym kościele. Dziękujemy za świadectwo wiary, które przejawiało się w postawie służby Bogu i wspólnocie. Obowiązki kościelnego od 1 sierpnia przejął pan Tomasz Błaszczyk. Życzymy wszelkich potrzebnych łask na trud, którego się podjął.
 3. Tradycyjnie miesiąc sierpień przeżywamy w Polsce jako miesiąc trzeźwości.
 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Vianney – patrona kapłanów.
 5. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca – o g. 1830 Msza Św. w intencji powołanych do służby w Kościele, po niej Godzina Święta
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi 1530 - 1700
  Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o 1700.
 7. Objazd chorych: wioski w piątek, miasto w sobotę od 830.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy mieli możliwość uczczenia relikwii św. Maksymiliana Kolbe oraz nabycia pamiątkowego pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej z 1922 roku.
 9. W minionym tygodniu przeszli do wieczności:

śp. Alfons Kicza z Romanowa

śp. Marianna Dolna z ul. Siedmiogóra

Dobry Jezu….

 

Poprawiony: sobota, 01 sierpnia 2015 09:37