Ogłoszenia Drukuj
Wpisany przez Biuro Parafialne   

IDŹCIE I GŁOŚCIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

4.12.2016

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Ks. Jacek Rogalski będzie spotykał się z nami każdego dnia do środy, 7.12 na każdej Mszy Św. z wyjątkiem Rorat dla dzieci. Dodatkowe Msze Św. od poniedziałku do środy o g. 1000 oraz o g. 1700 w Romanowie. Można zgłaszać intencje na te dodatkowe Msze św.
 2. Msza św. dla rodziców i dzieci I komunijnych z poświęceniem medalików dziś
 3. Roraty – Msza Św. adwentowa ku czci NMP pod hasłem: W domu Królowej Maryi.
  - dla młodzieży i dorosłych pon. – sob. o 630 (po Mszy Św. śniadanie) 
  - dla dzieci pon. – pt. o 1700; dzieci zapraszamy z lampionami i dobrymi uczynkami
 4. Świece Caritas oraz opłatki rozprowadzane są w sklepie Aniołek oraz w zakrystii. Zachęcamy parafian, aby zdejmowali serduszka i dla wybranego przez siebie dziecka przygotowali prezent pod choinkę i przynieśli go do biura lub kościoła do 15 grudnia. Do przygotowanego podarunku należy dołączyć zdjęte serduszko, lub oznaczyć właściwym numerem. Niech ten prezent będzie porównywalny z tym, który przygotowujemy dla naszych dzieci, lub wnuków. TYTKI CHARYTATYWNE napełnione artykułami spożywczymi przynieść do zakrystii, biura lub kosza Caritas do 15 grudnia.  

 5. Dziękujemy RKCh Odrodzenie oraz wszystkim osobom zaangażowanym za zorganizowanie forum duszpasterskiego.
 6. W poniedziałek, 5 grudnia kl. Patryk Mazur przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o nim i pozostałych klerykach.
 7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w kościele parafialnym o 630, 1000, 1700, 1830. W Romanowie 1700. Składka na biedne kościoły. Tego dnia o 1200, zgodnie z objawieniami MB,  gromadzimy się w naszych kościołach, aby w ramach tzw. Godziny Łaski wypraszać łaskę nawrócenia dla naszych bliskich i całego świata.
 8. Dodatkowa okazja do spowiedzi jest w każdy piątek do g. 800 i 1730-1830.
 9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:      
  - młodzieżowa grupa biblijna w środę o 1700;  
  - PM dorośli w środę o 1830
 10. Spotkania kandydatów do bierzmowania:       
  - cała klasa I gimnazjum w czwartek po wieczornej mszy świętej o 1900 w kościele.

 - klasa II grupa p. Bogdana  w poniedziałek 5 grudnia o godz. 18.00

 1. Zapraszamy młodzież na dekanalne spotkanie młodzieży w piątek o 1930 w kościele nabożeństwo pokutne i spotkanie integracyjne na salce.
 2. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół na Wschodzie.
 3. Edukacja Lubasz zaprasza na Koncert Charytatywny organizowany dla wojowników oddziału onkologicznego: Kasi i Bartka. Odbędzie się on 8 grudnia o 1700 w internacie Edukacji Lubasz w Lubaszu. Szczegóły w gablocie.
 4. Pampersy dla osób starszych i przewlekle chorych w ośrodku prowadzonym przez Siostry Misjonarki Miłości w Etiopii można przynosić do zakrystii, biura lub Aniołka do 16.grudnia.
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jakuba Klapiszewskiego  (4 lata) z ul. Rybaki. Polećmy jego rodziców i całą rodzinę opiece Matki Najświętszej. 

Poprawiony: niedziela, 04 grudnia 2016 23:28