winieta0000 winieta2 winieta6 winieta8

Transmisje na żywo

Zachęcamy do korzystania z Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie parafialnej oraz w telewizji, radio.  Nasze oglądanie telewizyjnej transmisji Mszy św. lub słuchanie jej przez radio pozwala nam duchowo przenieść się  do kościoła lub pomyśleć o Panu Bogu. Aby tak się jednak stało nie możemy jej oglądać  jak meczu lub serialu. Ten czas należy potraktować zupełnie wyjątkowo. 

Wielki Post

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do BM w niedziele o g. 1700

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1000 i 1745.

 

   Za Mędrcami ze Wschodu pójdźmy za Jezusem. Dzielmy się wiarą w Syna Bożego z innymi. Mędrcy ze Wschodu jako przedstawiciele świata pogańskiego poszli odnaleźć Mesjasza, wyruszyli w drogę ku wierze i odnaleźli Jezusa. Często na naszej drodze do Boga jest wiele przeszkód, bo wokół nas są też tacy jak Herod, bojący się władzy Miłości. Mędrcy wbrew przeszkodom dotarli do Betlejem i ich życie uległo zmianie, stało się ono świętą drogą, bo inną drogą wracają do Ojczyzny, do siebie.

   My też jesteśmy zaproszeni, by pójść w drogę wiary, by odnaleźć Jezusa, by nasze życie odmieniło się i aby było już prawdziwą drogą Bożą. Ta droga wypowie się dzisiaj na drzwiach naszych domów: K+M+B 2019 lub C+M+B 2019, co znaczy „Niech Chrystus błogosławi naszemu domowi”. Przyłączmy się do Mędrców, którzy ryzykują trudną podróż w nieznane, aby odnaleźć nowo narodzonego Króla. Podziwiajmy ich pragnienie spotkania z Bogiem, którego jeszcze nie znali. Przypomnijmy sobie sytuacje, kiedy budziło się w nas silne pragnienie poznania i spotkania z Jezusem. Jak na nie odpowiadaliśmy? Jak obecnie szukamy Jezusa? Mędrcy odnajdują Jezusa, ponieważ wytrwale szli za prowadzącą ich gwiazdą. Rozeznają znak dany im z nieba. Czy w swoim życiu dostrzegamy jakieś szczególne znaki Bożego działania? Czy otwieramy przed Bogiem swoje serce? Czy prosimy o łaskę rozeznania co Boże? Prośmy Pana Boga, aby ustrzegł nas od „grzechu Heroda”, od niepokoju serca i od lęku, który zamyka nas na to co święte. Stańmy pośród Mędrców i podziwiajmy ich wiarę. Przecież to oni, Mędrcy w bezbronnym niemowlęciu odnalezionym w stajni, rozpoznali Zbawiciela świata.

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA LUTY:

O błogosławieństwo Boże dla biskupów i kapłanów naszej Archidiecezji

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

9.png1.png7.png3.png4.png6.png
Dzisiaj151
Wczoraj947
W tym tygodniu4848
W tym miesiącu26907
Od 3-04-2018917346

Aktualnie na stronie

2
gości