V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18.03.2018

 1. Dzisiaj w sanktuarium św. Józefa u OO. Karmelitów w Poznaniu ks. Arcybiskup dokona uroczystego zawierzenia Archidiecezji św. Józefowi. Jest to element świętowania 1050 rocznicy biskupstwa w Poznaniu.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca - składka remontowa. Rozpoczynamy też tradycyjną akcję Woreczek Ryżu polegającą na tym, że za kwotę, jaką przeznaczamy na całodzienne wyżywienie „kupujemy” woreczek ryżu, który niech wystarczy nam jako pokarm na cały dzień.
 3. Nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do BM w niedziele o godz. 1700.
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1000 i o godz. 1745.
  • Droga Krzyżowa ulicami miasta przejdzie w najbliższy piątek.
   Początek w naszym kościele o g. 1915
   .
 4. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy Daninę Diecezjalną. Do wczoraj ofiarę tę złożyło 525 (21%) rodzin naszej parafii. Bóg zapłać!
 5. Jutro Uroczystość Św. Józefa. Msze św. połączone z uroczystym aktem zawierzenia naszej parafii św. Józefowi będą o 700, 1000, 1830, w Romanowie o 1700.
 6. Paschaliki na stół wielkanocny można nabywać w Aniołku.
 7. W poniedziałek grupa dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczęła formację w ramach Oazy Dzieci Bożych. Grupa jest otwarta i czeka na kolejnych uczestników. Zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 1630
 8. Pozostałe spotkania duszpasterskie:

Oaza Dzieci Bożych w poniedziałek o 1630;

Ministranci w poniedziałek o 1800;

Przymierze Miłosierdzia w środę o 1830 - małe grupy;

Wspólnota młodzieżowa w piątek o 1915;

 1. W tym tygodniu kapłani będą spowiadać w poszczególnych parafiach naszego dekanatu, dlatego u nas będzie ograniczona możliwość spowiedzi. W sobotę spowiedź w Lubaszu. W Czarnkowie spowiedź w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek na Osiedlu, we wtorek w naszej parafii, w środę w Romanowie.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Wszystkie Msze św. rozpoczynamy przed kościołem obrzędem poświęcenia palm. W sobotę o 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Na stoliku będą kartki, na których można wpisywać intencje. Po Mszy św. błogosławieństwo; modlitwa wstawiennicza i uwielbienia do 2030.
 3. Przymierze Miłosierdzia w Polsce organizuje Kongres Rodzin. Poprowadzą o. Antonello i o. Henrique oraz małżeństwo Rafaela i Lilian. Wszyscy są zaproszeni! Szczegóły na plakacie i na naszej  stronie internetowej.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Władysławę Kowalczyk z Brzeźna 
Śp. Agnieszkę Liebtal z Pl. Karskiego  
Śp. Halinę Dymek z ul. Siedmiogóra   
Śp. Andrzeja Dymka z ul. Kościuszki  
Śp. Krystynę Górczyńską z ul. Pocztowej                         Dobry Jezu…

Lumen TV

Polecamy