winieta winieta0000 winieta6 winieta8

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MARZEC:

O dobre i duchowe owoce Wielkiego Postu oraz o łaskę nawrócenia zatwardziałych grzeszników

Ostatnie filmy

Wielkanoc 2019

I Komunia Św.

Adoracja Wielki Piątek

Transmisja na żywo

Przerwa techniczna

TRANSMISJA Z KOŚCIOŁA I JAK JĄ PRZEŻYWAĆ

Zachęcamy do korzystania z Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie parafialnej i Facebooku oraz w telewizji, radio. Przypominamy, że prowadzimy transmisje na żywo każdej Mszy Św. niedzielnej, Drogi Krzyżowej w piątki o 2000, Gorzkich Żali w niedziele o 1700 i codziennie różańca kapłanów o 2030. Nasze oglądanie telewizyjnej transmisji Mszy św. lub słuchanie jej przez radio pozwala nam duchowo przenieść się  do kościoła lub pomyśleć o Panu Bogu. Aby tak się jednak stało nie możemy jej oglądać  jak meczu lub serialu. Ten czas należy potraktować zupełnie wyjątkowo. 

25 listopada 2018 - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

     Tak, ja jestem Królem – te słowa wypowiedział bezbronny, unieruchomiony więzami Człowiek – Bóg , stojący przez urzędnikiem cesarskim. Co może ten bezsilny Król zdziałać w historii świata? Jezus stając dziś przede mną, jak przed Piłatem, stawia lustro i pyta: „Jak to wygląda z tobą? Popatrz w swoje serce, czyli lustro. Żyjesz w pozorach, czy w prawdzie? Czy masz odwagę spojrzeć na prawdę swego życia? Jaki naprawdę jesteś?”  Postarajmy się kontemplować milczącego  Jezusa postawionego przed Piłatem. Stojącego w cierniowej koronie, skrwawionego, ubiczowanego, ze związanymi rękami. Jakie uczucia rodzą się w nas, kiedy to widzimy? Wejdźmy z Nim w serdeczną, osobistą rozmowę. Wyobraźmy sobie, że stoi przed nami... Wpatrujmy się w Niego przez dłuższy czas... Spróbujmy objąć Go z czułością i odczuć na sobie Jego obolałe, słabe ciało. Czy nasze serce zadrżało? Przypomnijmy sobie ulubione modlitwy, pieśni, piosenki, w których nazywamy Jezusa naszym Panem i Królem.

Być może uświadomimy sobie, że Jezus pyta nas, jak zapytał Piłata: „Czy to mówisz od siebie?”. Zapytajmy siebie, czy godzimy się na takiego Jezusa – Króla? Wpatrując się w Jezusa związanego, pobitego i w cierniowej koronie, usłyszeliśmy: „Królestwo moje nie jest z tego świata”. W ten sposób Jezus zaprasza nas do życia wolnego od przemocy i zemsty. Czy zostałem kiedyś poniżony jak Jezus? Czy potrafię przebaczyć moim krzywdzicielom? Czy wierzę w ostateczne zwycięstwo i panowanie Jego miłości? Uczmy się od Jezusa, życia w prawdzie i bezwarunkowo przyjmujmy wszystko, co mówi nam  Ewangelia. Wyznajmy  Jezu jesteś moim Królem!

Polecamy

 

Polecane modlitwy

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

5.png4.png3.png1.png8.png4.png
Dzisiaj756
Wczoraj1289
W tym tygodniu6152
W tym miesiącu27253
Od 3-04-2018543184

Aktualnie na stronie

7
gości