winieta winieta0000 winieta6 winieta8

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MARZEC:

O dobre i duchowe owoce Wielkiego Postu oraz o łaskę nawrócenia zatwardziałych grzeszników

Ostatnie filmy

Wielkanoc 2019

I Komunia Św.

Adoracja Wielki Piątek

Transmisja na żywo

Przerwa techniczna

TRANSMISJA Z KOŚCIOŁA I JAK JĄ PRZEŻYWAĆ

Zachęcamy do korzystania z Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie parafialnej i Facebooku oraz w telewizji, radio. Przypominamy, że prowadzimy transmisje na żywo każdej Mszy Św. niedzielnej, Drogi Krzyżowej w piątki o 2000, Gorzkich Żali w niedziele o 1700 i codziennie różańca kapłanów o 2030. Nasze oglądanie telewizyjnej transmisji Mszy św. lub słuchanie jej przez radio pozwala nam duchowo przenieść się  do kościoła lub pomyśleć o Panu Bogu. Aby tak się jednak stało nie możemy jej oglądać  jak meczu lub serialu. Ten czas należy potraktować zupełnie wyjątkowo. 

    Chrześcijaństwo jest religią oczekiwania. To znaczy, że nasze życie nie spełnia się całkowicie tu i teraz, a ziemia nie jest naszą ostateczną ojczyzną lecz tylko etapem w drodze. Dlatego też, nie powinniśmy się zbytnio przywiązywać do ludzi i rzeczy. Od tej niedzieli, rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny w którym od samego początku, wezwani jesteśmy do odważnego czuwania. Każdy z nas powinien w tym momencie jeszcze bardziej spojrzeć na swój (nazwijmy) religijny zegar. 

    Jezus przypomina nam o oczekiwaniu na Jego ostateczne przyjście. Co myślimy o naszym spotkaniu z Jezusem? Czy chcielibyśmy, aby Jezus zastał nas takich, jakimi jesteśmy dzisiaj? Co nas w tym spotkaniu raduje, a co niepokoi? Jezus przestrzega również przed grzechami, które obciążają serce i odciągają od oczekiwania na Niego. Jakie odczucia budzą się w nas, gdy słyszymy słowa Jezusa: „Uważajcie na siebie...” Jakie obciążenia najbardziej zniewalają i niepokoją nasze serce? Wypowiedzmy je przed Jezusem.

   I znów w naszym życiu rozpoczął się Adwent. Adwent zwraca uwagę na dwa przyjścia Jezusa, na to sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to Chrystus stanął w ludzkiej postaci na drodze naszych doświadczeń. Drugie przyjście, to wydarzenie dotyczące przyszłości, kiedy to dokona się podsumowanie dziejów świata w momencie Jego przyjścia na Sąd Ostateczny. Dzień ostatni naszego życia, będzie dniem pierwszym. W ten dzień spotkamy się twarzą w twarz z Synem Człowieczym i rozpoczniemy nowe życie.

  Czuwanie i modlitwa, to dwie postawy, które bardzo nam ułatwią spotkanie się z przychodzącym Jezusem dzisiaj i w przyszłości. Chrześcijanin powinien przeżywać każdą chwilę swojego życia, jako ostateczną i zbliżającą go do Boga. Wszystko, dzień po dniu, nasza wielka i mała posługa jest ostateczna, bo te wydarzenia i te dni już nigdy nie wrócą. Krok Jezusa w naszą stronę jest zdecydowany, dotyczy dziś i jutra. A my dokąd kroczymy i ku czemu zmierzamy?

Polecamy

 

Polecane modlitwy

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

5.png4.png3.png1.png5.png6.png
Dzisiaj728
Wczoraj1289
W tym tygodniu6124
W tym miesiącu27225
Od 3-04-2018543156

Aktualnie na stronie

7
gości