winieta winieta0000 winieta6 winieta8

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA MARZEC:

O dobre i duchowe owoce Wielkiego Postu oraz o łaskę nawrócenia zatwardziałych grzeszników

Ostatnie filmy

Wielkanoc 2019

I Komunia Św.

Adoracja Wielki Piątek

Transmisja na żywo

Przerwa techniczna

TRANSMISJA Z KOŚCIOŁA I JAK JĄ PRZEŻYWAĆ

Zachęcamy do korzystania z Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie parafialnej i Facebooku oraz w telewizji, radio. Przypominamy, że prowadzimy transmisje na żywo każdej Mszy Św. niedzielnej, Drogi Krzyżowej w piątki o 2000, Gorzkich Żali w niedziele o 1700 i codziennie różańca kapłanów o 2030. Nasze oglądanie telewizyjnej transmisji Mszy św. lub słuchanie jej przez radio pozwala nam duchowo przenieść się  do kościoła lub pomyśleć o Panu Bogu. Aby tak się jednak stało nie możemy jej oglądać  jak meczu lub serialu. Ten czas należy potraktować zupełnie wyjątkowo. 

    Adwent nie jest czasem radosnego, biernego oczekiwania na przyjście Pana. Warto w tym czasie zastanowić się nad obecnością Jezusa w swoim życiu i nad naszą relacją do osób bliskich. Zachętą do działania jest ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie”. Zbawienie nie dokonuje się automatycznie, tak jak adwentowa nadzieja nie spełni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Dlatego św. Jan Chrzciciel przekłada oczekiwanie na przygotowanie. Do tego ostatniego jesteśmy zobowiązani zawsze, niezależnie od aktualnego okresu w roku liturgicznym. Adwent polega więc na walce z grzechem i powinien trwać przez całe nasze życie.

              Jezus daje nam program na Adwent, czyli, że mamy postawić w centrum swojej codzienności wolę Ojca. Pomyślmy, czy w życiu faktycznie szukamy woli Boga, czy ją rozeznajemy, czy się z nią godzimy? Jezus przestrzega przed życiem budowanym na pozorach. Autentyczne szukanie woli Bożej sprawdza się zawsze w konkretnych postawach, a nie w uroczystych deklaracjach, jak przyrzeczenia sakramentalne czy śluby. Zatrzymajmy się więc dłużej nad swoim życiowym powołaniem. Poprośmy Boga, aby pomógł nam spojrzeć Jego oczami na nasze dotychczasowe życie. Co możemy powiedzieć o naszej relacji do słowa Bożego?

Polecamy

 

Polecane modlitwy

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

5.png4.png3.png1.png8.png9.png
Dzisiaj761
Wczoraj1289
W tym tygodniu6157
W tym miesiącu27258
Od 3-04-2018543189

Aktualnie na stronie

7
gości