III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

 1. Dziś gościmy ks. Rafała Walida, przewodnika czarnkowskiej grupy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozdaje ulotki
  z informacjami.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. W zakrystii można nabyć egzemplarze Pisma Świętego.
 3. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się
  do publicznej wiadomości, że diakon Paweł Florek, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Poznaniu dnia 25 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w kościele.
 5. Kandydaci do bierzmowania z kl. VII, grupa pana Bogdana spotka się w poniedziałek 15 IV o godz. 17.00 w sali, a grupa ks. Patryka w czwartek
  o godz. 17.00 w sali. Informacje dla kandydatów do bierzmowania są zamieszczone na stronie internetowej w zakładce: Duszpasterstwo/ Bierzmowanie.
 6. Kandydaci do bierzmowania z kl. VIII (obie grupy) będą mieli swoje spotkanie w środę 17 IV o godz. 17.00 w sali. 
 7. W czarnkowskim kinie będzie wyemitowany wzruszający film „Błogosławiona” poświęcony bł. Natalii Tułasiewicz, męczennicy i patronki nauczycieli w dniach: 22 i 23 kwietnia o godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.
 8. Grupy duszpasterskie:
 • Apostolat Misyjny - spotkanie w poniedziałek 15 IV po wieczornej Mszy św. w sali,
 • Przymierze Miłosierdzia zaprasza w środę po wieczornej Mszy św.
 1. Rodziców wraz z dziećmi I - komunijnymi zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę 20 IV, o godz. 16.00.
 2. Za tydzień - III niedziela miesiąca. Składka tradycyjnie z przeznaczeniem na inwestycje parafialne. W Światowy Dzień Modlitw o Powołania będziemy szczególnie modlić się w tej intencji, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 3. W ostatnim czasie zmarła śp. Krystyna Kita z Brzeźna. Dobry Jezu…

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na kwiecień:

Módlmy się o trwałe owoce rekolekcji wielkopostnych i wierne kroczenie za Zmartwychwstałym Chrystusem.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie